Kuyumcular 31 Aralik'a Kadar Yetki Belgesi Alacak

Kuyumculuk mesleginde yeni dönemde artik sadece yetki belgesi olan isletmeler altin ticareti yapabilecek. Yetki belgesi için ustalik sarti aranan isletmelerin belgelerini 31 Aralik’a kadar almasi gerekiyor.

Kuyumcular 31 Aralik'a Kadar Yetki Belgesi Alacak
Malatya Ticaret Il Müdürü Ahmet Demirbag, Malatya’da 1 Nolu Kuyumcu Yetki Belgesini Malatya Kuyumcular Odasi Baskani Murat Özhüsrev’e verdi.

Malatya Kuyumcular Odasi Baskani Murat Özhüsrev, altin ticaretinin güvenli bir ortamda yapilmasi, meslekte nitelikli insan kaynaginin artirilmasi hedeflendigi yetki belgesi ile ilgili uygulamanin hayata geçirildigini belirterek, “Kuyumcu yetki belgesi için son basvuru tarihi 31 Aralik 2021 olarak açiklanmisti. Malatya’da kuyumcu esnafimiz bu konuda hazirliklarini yapti. Ticaret Il Müdürlügümüzle koordineli bir sekilde süreci yürütüyoruz. Yetki belgesi için en önemli sartlarindan bir tanesi de bu isi yapan esnafin mutlaka bir ustalik belgesi olmasi gerektigidir. Belirlenen tarihe kadar Malatya’da tüm kuyumcu esnafimiz yetki belgesini alarak hizmetini sürdürecektir” dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.