Kahta'da Cumhuriyet Bayrami Coskuyla Kutlandi

Adiyaman’in Kahta ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami, düzenlenen törenle coskuyla kutlandi.

Kahta'da Cumhuriyet Bayrami Coskuyla Kutlandi
Atatürk anitina çelenk sunulmasiyla baslayan 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami kutlamalari, Kaymakamlik makaminda tebriklerin kabulünün ardindan Kahta Kültür Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen programla kutlandi.

Kahta Gazi Ortaokulu tarafindan hazirlanan Cumhuriyet Bayrami programinda ögrenciler, günün anlam ve önemine iliskin siirler okuyarak tiyatro gösterisi esliginde Cumhuriyet Bayramini anlatan resim çalismalarini yapti. Kahta Halk Egitim Merkezi Halk Oyunlari Ekibi tarafindan yöresel oyunlar ve davul gösterisi sergilendi.

Kaymakam Selami Korkutata törende yaptigi konusmada, “Millet egemenligine dayanan cumhuriyet idaresi Türkiye Cumhuriyetine vatandaslik bagi ile bagli olan herkese fert olma hakki vermistir. Insani ön planda tutan bu anlayisla devletin ve toplumun geleceginden kendini sorumlu tutma suuru gelistirilmis, insanligin ortak degeri olan medeniyetin gelisimine büyük katkilar saglamistir. Kisaca, Cumhuriyet Türk insaninin ufkunu açmis ve onu modern dünyanin kavram ve degerleriyle tanistirmistir. Türk milleti, modern dünyanin bir üyesi olmanin hakli olurunu tatmis, devletimiz, gelisen ve kalkinan bir de dünya devleti olmanin kivancina erismistir. Millet olarak bugün bunun hakli gurur ve mutlulugunu hep birlikte yasiyoruz. Bunun içindir ki milletimizin ilaninin yil dönümleri olan Cumhuriyet Bayramlarini her yil tüm yurtta büyük bir coskuyla kutluyoruz” seklinde konustu.

Program, resim, siir, kompozisyon ve çesitli spor müsabakalarinda dereceye giren ögrencilere hediye ve madalyalarin takdim edilmesiyle sona erdi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.