Imam, Çocuklar Için Camiye Akvaryum Yaptirdi

Osmaniye’de Bahçeli Cami’de imam olarak görev yapan Rüstem Kalem, çocuklarin camide daha çok vakit geçirmesi için akvaryum yaptirdi.

Imam, Çocuklar Için Camiye Akvaryum Yaptirdi
Osmaniye merkez Esenevler Mahallesi’nde bulunan Bahçeli Cami’de görev yapan Kalem, çocuklarin camide daha fazla vakit geçirmesi için 2 yil önce bir proje düsündü. Pandemiden dolayi aklindaki projeyi faaliyete geçiremeyen Kalem, 2 yil sonunda projesini hayata geçirdi. Projesinin ilk asamasinda Kalem, bir akvaryum, daha sonra da süs baliklari satin aldi. Namaz kilmak için camiye gelen çocuklar akvaryumu gördüklerinde bir yandan sasirirken bir yandan da mutlu oldular.

Projeyi yapmasindaki amacin çocuklari camiye getirmek oldugunu söyleyen Kalem, “Bu projeyi ben 2 yil önce düsünmüstüm ama pandemiden dolayi faaliyete geçirememistim. Aklimin bir kösesinde kalmisti. Çocuklarimizi camiye nasil getirebiliriz, nasil onlari camide görebiliriz bunun buruklugu içerisindeydim. Aklimda olan bu projeyi bugün faaliyete geçirdik. Çok memnun oldum. Çocuklar geliyor bakiyor. Cemaatimiz de çok memnun oldu. Hoslarina gidiyor. Hocam gayet güzel olmus daha önce bir yerde görmedik gibisinden söylemlerle karsilasiyoruz. Amacimiz çocuklarin camiyle bulusmasi. Bütün çocuklar gelsinler” diye konustu.

Camideki akvaryum içerisindeki baliklari görmeye gelen çocuklar ise, akvaryum içerisindeki renkli baliklari görmekten mutlu olduklarini söyledi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.