Gaziosmanpasa'da Cumhuriyet Kosusu Coskusu

Gaziosmanpasa Belediyesi tarafindan bu yil ilki gerçeklestirilen Gaziosmanpasa Cumhuriyet Kosusu’nda 800 spor tutkunu ter döktü. Yarismada dereceye girenlere altin ve madalya ile toplam 20 bin TL para ödülü verilirken, genci yaslisiyla her yastan kisinin katildigi Cumhuriyet kosusunda olusan renkli görüntüler drone ile havadan görüntülendi.

Gaziosmanpasa'da Cumhuriyet Kosusu Coskusu
Gaziosmanpasa’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami kapsaminda ‘Gaziosmanpasa Cumhuriyet Kosusu’ düzenlendi.

Bu yil ilki düzenlenen kosuya miniginden büyügüne 800 spor tutkunu katildi.

Miniklerde bin metre, küçüklerde 2 bin metre büyüklerde 6 bin metre ve büyükler 6 bin metre paten kategorilerinde yarisan sporcular dereceye girebilmek için ter döktü. Gaziosmanpasa Belediye Baskani Hasan Tahsin Usta’nin da katildigi yarismada dereceye girenlere altin ödülü ile madalya ve kupa olmak üzere ile toplam 20 bin TL para ödülü takdim edildi.

Gaziosmanpasa Belediye Baskani Hasan Tahsin Usta, “Bugün Cumhuriyet Bayrami münasebetiyle ilçemizde ilk kez gerçeklestirdigimiz ve sorunsuz bir sekilde basari ile tamamlanan kosudaki ödüller takdim ettik. Miniklerde, orta yaslarda ve büyüklerde, kizlarda ve erkeklerde ayri ayri kategorilerde yapilan bu yarislara büyük bir ilgi ve alaka vardi. Özellikle milli sporcularimizin diger sporculara örnek olmasi onlari heyecanli bir sekilde kosuya tesvik etti ve tam tersine onlar ödül aldi. Bu da gösteriyor ki sporla ilgi ve alaka gösteren gençlerimizin yeteneklerini kesfetmek, onlari öne çikarmak onlari bu ülkeye en iyi sekilde temsil edecek yetistirmek lazim. Bugün burada Cumhuriyetimizin kurulusunun 98. yili münasebetiyle Cumhuriyet kosusu adi altinda yaptigimiz bu kosu bize onu gösterdi” dedi.

Öte yandan Cumhuriyet coskusunda olusan renkli görüntüler drone ile havadan görüntülendi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.