Erzurum Il Millî Egitim Müdürlügü Ile Ebu Ishak Vakfi Is Birligi Protokolü

Erzurum Il Millî Egitim Müdürlügü ile Ebu Ishak Vakfi arasinda Is Birligi Protokolü imzalandi. Protokol kapsaminda; Halk Egitimi Merkezi tarafindan Ebu Ishak Vakfi is birligi ile katilimcilara bilgi, beceri ve yetkinlik kazandiran, halka açik ve ücretsiz kurslar düzenlenecek.

Erzurum Il Millî Egitim Müdürlügü Ile Ebu Ishak Vakfi Is Birligi Protokolü
Düzenlenecek kurslarla bilim, kültür, sanat, spor, egitim, teknoloji, medya, dil ögretimi, meslek edindirme kurs faaliyetleriyle daha fazla kitleye ulasmak amaçlaniyor.

Erzurum Il Milli Egitim Müdürü Salih Kaygusuz, sivil toplum kuruluslariyla yaptiklari isbirligi ile, katilimcilara bilgi, beceri ve yetkinlik kazandiran; bilim, kültür sanat, spor, egitim, teknoloji, medya, dil ögretimi, meslek edindirme kurslariyla daha fazla insana ulasildigini belirterek, bu konuda Halk Egitim Merkezlerinin ihtiyaca göre halkin kurs alma taleplerini karsiladiklarini, belge sahibi ve alaninda yetkin usta ögreticileri görevlendirilerek çesitli kurslar açilip belge verildigini belirtti.

Ebu Ishak Vakfi Baskani Numan Yazici ise Salgin hastaliktan önce protokol kapsaminda vakfa ait gençlik merkezlerinde Halk Egitim Müdürlügünün usta ögreticilerinin görev aldigi yüz yüze daha sonra da uzaktan çesitli kurslar açtiklarini bunlar arasinda hizli okuma beceri kurslari, robotik kodlama kurslari ve Kur’an-i Kerim okuma kurslari gibi kurslarin oldugunu belirterek, bu yil da yapilan protokol kapsaminda kurslarin devam edecegini söyledi.Yazici desteklerinden dolayi Erzurum Il Milli Egitim Müdürü Salih Kaygusuz’a tesekkür etti.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.