Diyanet Isleri Baskanliginin 7 Bin 800 Personel Alimi Ilani Resmi Gazete'de

Baskanligin 5 bin 600 imam hatip, 1500 Kur'an kursu ögreticisi ve 700 müezzin kayyim alimi için basvurular, 822 Kasim'da 'dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/Kurumdisi' internet adresi üzerinden yapilacak Diyanet Isleri Baskanligi Merkez Teskilatinda açik bulunan 5 Din Isleri Yüksek Kurulu Uzman Yardimcisi kadrosuna atama yapmak için sinav düzenlenecek

Diyanet Isleri Baskanliginin sözlesmeli Kur'an kursu ögreticisi, imam hatip ve müezzin kayyim pozisyonlarina 7 bin 800 personel alimina iliskin ilan, Resmi Gazete'nin çesitli ilanlar kisminda yayimlandi.

5 bin 600 imam hatip, 1500 Kur'an kursu ögreticisi ve 700 müezzin kayyim personeli alimi için basvurular, 8-22 Kasim'da "https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/Kurumdisi/" internet adresi üzerinden yapilacak.

Basvuru yapacaklarin, 2020 KPSS (B) grubundan lisans mezunlari için KPSSP124, önlisans mezunlari için KPSSP123, ortaögretim mezunlari için KPSSP122 puan türünden en az 50 puan almis olmalari sarti aranacak.

Formu dolduran adaylar, sinav basvurularini onaylatmak üzere istenen belgelerle birlikte herhangi bir il veya ilçe müftülügüne 8-22 Kasim 08.30-16.30 saatlerinde sahsen müracaat edecek.

Alimlara iliskin detayli bilgiye, Baskanligin internet sitesinden ulasilabilecek.

- 5 Din Isleri Yüksek Kurulu Uzman Yardimcisi atanacak

Diyanet Isleri Baskanligi Merkez Teskilatinda açik bulunan 5 Din Isleri Yüksek Kurulu Uzman Yardimcisi kadrosuna atama için sinav yapilacak.

Basvuru yapacaklarin, en az 4 yillik dini yüksekögrenim mezunu, sinavin yapilacagi yilin ilk günü itibariyla 35 yasini doldurmamis ve 2020 veya 2021 yillarinda yapilan KPSS P3 puan türünden en az 60 puan almis olmalari ile daha önce yapilmis Din Isleri Yüksek Kurulu Uzman Yardimciligi yarisma sinavlarinda iki defa basarisiz olmamasi gerekecek.

Basvuru sartlarini tasiyan adaylar, 1-15 Kasim'da "https://dibbys.diyanet.gov.tr/ IKYS/Sinav" internet adresi üzerinden sinav basvuru programi araciligiyla müracaatta bulunacak.

Sinavlar ve sinavlarin sonuçlariyla ilgili bütün duyurular, Baskanligin internet sitesinde ve ayni sitedeki Insan Kaynaklari Genel Müdürlügü sayfasinda ilan edilecek.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.