Cumhuriyet Sergisi Begeniye Sunuldu

Eskisehir Tepebasi Belediyesi ve emekli ögretmen Mehmet Zeybek tarafindan 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami dolayisiyla düzenlenen ‘Cumhuriyet Sergisi’ halkin begenisine sunuldu.

Cumhuriyet Sergisi Begeniye Sunuldu
Tepebasi Belediyesi ve emekli ögretmen Mehmet Zeybek tarafindan, Cumhuriyetin kurulusunun 98’inci yil dönümü dolayisiyla Vega Outlet’in ev sahipliginde ‘Cumhuriyet Sergisi’ açildi. Serginin açilisina, Tepebasi Belediye Baskani Dt. Ahmet Ataç’in yani sira Mehmet Zeybek, Vega Outlet Müdürü Mustafa Ilikkan ile çok sayida Eskisehirli katildi.

Açilis kurdelesinin kesilmesinin ardindan bir konusma yapan Tepebasi Belediye Baskani Ahmet Ataç, “Bugün nefes aliyorsak, varsak, cumhuriyetin sayesinde buralardayiz. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaslarinin sayesinde buralardayiz. Bunu unutmamak lazim. Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk basta olmak üzere silah arkadaslarini ve tüm sehitlerimizi rahmetle, saygiyla ve minnetle aniyorum. Açilisini gerçeklestirdigimiz sergide emegi geçen Mehmet Zeybek hocamiza ve Vega Outlet yönetimine de tesekkürlerimi sunuyorum. Bütün halkimizi da sergiyi gezmeye davet ediyorum” dedi.

Emekli ögretmen Mehmet Zeybek ise, “Görev yaptigim sürece Cumhuriyetin degerlerine bagli kaldim ve bu degerlere bagli gençler yetistirdigime inaniyorum. Onun için sadece benim degil herkesin gelecegimizin teminati gençlerimize sahip çikmamiz lazim. Serginin düzenlenmesinde de emegi geçen basta Tepebasi Belediye Baskanimiz Ahmet Ataç olmak üzere herkese çok tesekkür ediyorum” ifadelerini kullandi.

Daha sonra Zeybek ve Ilikkan ile birlikte sergiyi gezen Baskan Ataç, sergi için açilan ani defterine duygu ve düsüncelerini yazdi. Sergide, 29 Ekim ve Eskisehir temali gazetelerin, fotograflarin ve Atatürk görsellerinden olusan toplam 23 eser yer aliyor. Eskisehirliler tarafindan büyük begeni toplayan sergi, 5 Kasim’a kadar gezilebilecek.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.