Çaycuma'da Cumhuriyet Bayrami Coskuyla Kutlandi

Zonguldak’in Çaycuma ilçesinde Cumhuriyetin 98. Yili iki sene aradan sonra coskuyla kutlandi.

Çaycuma'da Cumhuriyet Bayrami Coskuyla Kutlandi
Sabah saatlerinde Kaymakamlik makaminda tebrikler kabul edildi ve ardindan sehir stadyumunda yapilacak olan programa geçildi. Kaymakam Muharrem Cosgun, Belediye Baskani Bülent Kantarci tören komutani esliginde ögrencilerin ve halkin bayramini kutladi.

Çaycuma protokolünün hazir bulundugu programda Kaymakam Muharrem Cosgun günün anlam ve önemine iliskin açilis konusmasinda; “Cumhuriyetimizin ilaninin 98. Yildönümünü Milletçe büyük bir gurur ve cosku içinde kutladigimiz bu anlamli günde, öncelikle tüm halkimizin Cumhuriyet Bayramini kutluyor, sizlere sevgi ve saygilarimi sunuyorum. Bilindigi gibi, Büyük Atatürk’ün önderliginde, tüm imkansizliklara ragmen, büyük bir inanç ve kararlilikla yürütülen Kurtulus Savasimiz, tarihte esine az rastlanir bir zaferle sonuçlanmistir ve bu zafer, Cumhuriyet’le taçlandirilarak, tarihimizin en büyük dönüm noktalarindan birisi olmustur. Millet egemenligine dayanan Cumhuriyet idaresi, Türkiye Cumhuriyeti’ne vatandaslik bagi ile bagli olan herkese fert olma hakkini vermis ve sorumlulugunu yüklemistir. Cumhuriyet, getirdigi yenilikler ve atilimlar ile Türk Milletine yeni ufuklar açmis, ekonomik, sosyal ve siyasal yasantimiza bir dinamizm getirerek tarihimizin en büyük çagdaslasma hamlesi olmustur. Ülkemiz, gelisen ekonomisi, güçlü ordusu ve zengin insan kaynagi ile uluslararasi alanda giderek daha saygin bir konum kazanmaktadir. Aziz Milletimiz; Cumhuriyetine, demokrasisine ve milli iradesine yönelik tehditleri bertaraf edecegini ve bu degerlerine son nefesine kadar sahip çikacagini bugüne kadar tüm dünyaya göstermis ve bundan sonra da göstermeye hazirdir. Türk Milleti ne zaman bir araya gelmisse, bir ve beraber olmussa büyük zaferler kazanmistir. Büyük bir adalet ve baris medeniyetinin mirasçilari olan bizler, kardesçe birbirimizi kucaklayarak, birbirimize simsiki kenetlenerek aydinlik yarinlarimizi hep birlikte kuracagiz. Birligimizi geçmiste oldugu gibi bugün de, gelecekte de hep muhafaza edecegiz. Birlik barisimiza, bütünlügümüze, kardesligimize sahip çikmaya, Cumhuriyetimizin temel degerlerini her türlü tartismanin üzerinde tutmaya devam edecegiz. Saygideger Çaycumalilar; Bu duygu ve düsüncelerle basta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemâl Atatürk ve silah arkadaslari olmak üzere, vatani, bayragi ve istiklâli ugruna canini ortaya koyan aziz sehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimizi minnetle yâd ediyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami’nizi bir kez daha kutluyor; hepinize saygi ve sevgilerimi sunuyorum.”

Akabinde ögrencilerin siir okumasi, halk oyunlari gösterileri yapildi. Farkli branslarda dereceye giren ögrencilere hediye takdim edildi. Kortej yürüyüsünün protokolle selamlasmasinin ardindan bayram sona erdi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.