Binlerce Kisi Fener Alayinda Cumhuriyet Için Yürüdü

Kocaeli’nin Izmit ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami etkinlikleri kapsaminda fener alayi yürüyüsü düzenlendi. Kentin en islek caddelerinde düzenlenen alayda, binlerce kisi mesalelerle yürüdü.

Binlerce Kisi Fener Alayinda Cumhuriyet Için Yürüdü


Kocaeli Valiligi tarafindan, Cumhuriyet Bayrami’nin 98’inci yil dönümü etkinlikleri kapsaminda fener alayi düzenlendi.

Yürüyüse kent protokolünün yani sira, binlerce vatandas katildi.

Alaya, bisikletli ve motosikletli gruplar da eslik etti. Yürüyüse çikilmadan önce binlerce mesale yakildi. Anitpark’tan yürümeye baslayan çocuklar, ögrenciler ve binlerce vatandas, 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami’ni büyük bir sevinç ve heyecanla kutladi. Bando esliginde Anitpark’tan yola çikan vatandaslar, Kozluk’a kadar yürüdü.

"Siz bizi kusatamazsiniz, siz bizi yenemezsiniz"

Kozluk’a gelinmesinin ardindan açiklama yapan Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, "Kocaeli bugün bir kez daha bagimsizligina, bayragina, serefine ve namusuna sahip çikacagini gösterdi. Bizim yolumuz hak yolu. 1071’i, 1453’ü, 1915’i hazmedemediniz. Türkiye Cumhuriyeti’nin bilim ve teknolojiyle bulusmasini hazmedemediniz. Ama bu millet Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü çikardi ve yine çikaracak. Ama siz bizi yenemeyeceksiniz, bayragimizi indiremeyeceksiniz, ezanimizi dindiremeyeceksiniz. Biz tek yüregiz, tek milletiz. Biliyoruz ki biz geliyoruz, geldigimizde de daha güçlü gelecegiz. Islam cografyasini tarumar edemeyeceksiniz. Bir kez daha Cumhuriyet Bayrami’nizi kutluyorum ve hepinizi saygiyla ve sevgiyle selamliyorum" dedi.

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’un konusmasinin ardindan hep birlikte Istiklal Marsi okundu ve fener alayi etkinliginin sonuna gelindi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.