Balkondan Rastgele Ates Açan Alkollü Sahis, Polisin Operasyonuyla Etkisiz Hale Getirildi

Erzincan’da babasi ve babaannesini eve kilitleyip balkondan rastgele tabanca ile ates açan alkollü sahis, polisin operasyonuyla etkisiz hale getirilerek gözaltina alindi.

Balkondan Rastgele Ates Açan Alkollü Sahis, Polisin Operasyonuyla Etkisiz Hale Getirildi


Olay, gece saatlerinde Erzincan merkez Basbaglar Mahallesi 1404 Sokak üzerinde meydana geldi. Alinan bilgiye göre, kisa bir süre önce cezaevinden tahliye olan, sizofreni hastasi da oldugu öne sürülen Erdem S., (25) evde alkol alip babasi ve babaannesini odaya kilitledi. Daha sonra 2 katli evin balkonuna çikip tabanca ile rastgele ates açmaya basladi.

Mahalle sakinlerinin durumu bildirmesi üzerine polis güvenlik tedbirlerini üst seviyede tutarak 1404 Sokaga giris yapti. Mahalleye giris, çikis noktalari araç ve yaya trafigine kapatilarak operasyon baslatildi. Çelik yeleklerini giyinen polisler evin etrafini kusatarak sahsi bir süre sonra kimse zarar görmeden etkisiz hale getirdiler. Olayda kullanilan tabanca ele geçirilirken ters kelepçe yapilan saldirgan ekip otosuna bindirilerek polis merkezine götürüldü.

Operasyonun ardindan olay yeri inceleme ekipleri bos kovan ve delil incelemesi yapti. Olay yerinde çok sayida bos kovan bulundu.

(Ahmet Akbuga - Emin Ferhat Sevilir-IHA)

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.