Ardahan'da 29 Ekim Coskuyla Kutlandi

Ardahan’da Cumhuriyet’in ilaninin 98’inci yil dönümü cosku ile kutlandi.

Ardahan'da 29 Ekim Coskuyla Kutlandi
Ardahan Valisi Hüseyin Öner’in Valilik makaminda tebrikleri kabul etmesiyle baslayan 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami kutlamalari, Kongre Caddesi üzerindeki etkinliklerle devam etti. Törenin baslangicinda Vali Hüseyin Öner, Belediye Baskani Faruk Demir, 25. Hudut Tugay Komutani Tuggeneral Berat Acar, askeri araç üzerinden vatandaslarin bayramini kutladi.

Saygi durusu ve Istiklal Marsi’nin okunmasinin ardindan bir konusma yapan Vali Öner, Cumhuriyetin ilaninin 98. yil dönümünü Milletçe büyük bir gurur ve cosku içinde kutlamanin mutlulugunu yasadiklarini söyledi.Vali Öner, ’’Cumhuriyet, Türk insaninin ufkunu açmis, gücünü ortaya çikarmis; O’nu modern dünyanin kavram ve degerleri ile tanistirmistir. Türk Milleti, modern dünyanin bir üyesi olmanin hakli onurunu tatmis; devletimiz, gelisen ve kalkinan bir “dünya devleti” olmanin kivancina erismistir. Millet olarak, bugün bunun hakli gurur ve mutlulugunu hep birlikte yasiyoruz. Bunun içindir ki; Cumhuriyetimizin ilaninin yil dönümleri olan Cumhuriyet Bayramlarini her yil tüm yurtta büyük bir coskuyla kutluyoruz. Ülkemizin, günümüz dünyasinda daha fazla söz sahibi olabilmesi için dünyadaki gelisme ve degismeleri iyi tahlil etmemiz, bizi tek millet, tek devlet, tek vatan yapan yüksek degerlerimize sahip çikmaya ve bu degerleri yüceltmeye devam etmemiz gerekmektedir. Milli birlik ve sosyal dayanisma ruhu içinde birbirimize kenetlenerek; birlik, beraberlik ve dayanismamizi sürdürmeliyiz. Üzerinde bulundugumuz cografya, tarihin her döneminde politik, stratejik ve ekonomik cazibe merkezi olmustur. Bu nedenle zorlu bir cografya olarak bilinmektedir. Yasadigimiz bu zorlu cografyada var olabilmenin, büyümenin, güçlü ve mutlu olabilmenin temel kosulu birlik ve beraberlik bilincine sahip olmaktir. Aziz milletimiz, gücünü ve bekasini saglayan enerjisini birlik, beraberlik ve kardesliginden almaktadir’’ seklinde konustu.

Halk oyunlari gösterisi ve siirlerin okunmasiyla devam eden kutlamalar, tören yürüyüsü ile sona erdi. Kutlamalara vatandaslar büyük ilgi gösterdi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.