Antalya'da '98. Yila Özel 98 Eser Cumhuriyet Sergisi' Açildi

Antalya'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami kutlamalari kapsaminda "98. Yila Özel 98 Eser Cumhuriyet Sergisi" izlenime sunuldu.Kepez Belediyesince DokumaPark Modern Sanatlar Galerisi'nde açilan sergide, Türkiye'nin farkli illerinden 88 sanatçiya ait 98 eser yer aldi.

Vali Ersin Yazici, Kepez Belediye Baskani Hakan Tütüncü ve protokol üyelerinin açilisini yaptigi, yagli boya, heykel ve objelerin de yer aldigi karma serginin küratörlügünü ressam Zübeyde Özsoy Yavuz üstlendi.

Yazici, törende, Cumhuriyet'in 98. yil dönümünü kutladiklarini, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaslarini ve sehitleri rahmet ve minnetle andigini dile getirdi.

Türk milletinin Cumhuriyet'i yüceltmeye ve büyütmeye devam edecegini vurgulayan Yazici, "Cumhuriyet'imiz genç bir cumhuriyet. Insallah 100. yilinda çok daha güzel seyler olacak. Antalya'da Cumhuriyet'imize, demokrasimize sahip çikan büyük bir kitle var." dedi.

Tütüncü ise DokumaPark'in önemli kültür sanat mekanlarindan biri oldugunu, her resmi bayramda farkli etkinliklere ev sahipligi yaptigini anlatti.

Küratör Yavuz ise Cumhuriyet'in kurulusunun 98. yil dönümünü anlamli bir sergiyle kutlamanin mutlulugunu yasadiklarini ifade etti.

Plastik sanatlar alaninda 7 yil önce çalismaya basladiklari projeyle Cumhuriyet Bayrami'ni kutladiklarini belirten Yavuz, "Cumhuriyet'i kutlamak, çok degerli Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaslarini anmak adina yola çiktik. Bundan sonra da mümkün oldugunca bu sergileri düzenlemek istiyoruz." dedi.

Sergi, 28 Subat 2022'ye kadar ziyarete açik olacak.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.