Adiyaman'da 24 Derslikli Okulun Açilisi Yapildi

Cengiz Holding’in istiraki Eti Bakir A.S. tarafindan Adiyaman’da yaptirilan 24 derslikli Seref Cengiz Ilkokulu, düzenlenen törenle açildi.

Adiyaman'da 24 Derslikli Okulun Açilisi Yapildi
Mehmet Akif Mahallesinde Cengiz Holding’in çatisi altinda faaliyet gösteren Eti Bakir A.S. tarafindan yapilan 24 derslikli Seref Cengiz Ilkokulu açilisina Adiyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Belediye Baskani Süleyman Kilinç, Cengiz Holding Yönetim Kurulu Üyesi Seref Cengiz, Adiyaman Üniversitesi Rektör Yardimcisi Prof. Dr. Cumhur Kirilmis, vali yardimcilari, ETI Gübre A.S. Genel Müdürü Emre Kayisoglu, Il Emniyet Müdürü Ibrahim Ergüder, Il Jandarma Komutani Albay Bilgihan Yesilyurt, Il Milli Egitim Müdürü Hakan Gönen, ögrenciler ve aileleri ile çok sayida davetli katildi.

Seref Cengiz Ilkokulunda 24 derslikli ilkokulunda 30 kisilik siniflarda toplam 720 ögrenciye ders verilecek olup, okul bünyesinde fen laboratuvari, tasarim beceri atölyesi, çok amaçli salon, kütüphane, rehberlik ve danisma odasi, spor salonu, destek egitim odasi, mescit, kantin ve yemekhane olacak.

Saygi durusu ve Istiklal Marsi’nin okunmasiyla baslayan törenin açilis konusmasini yapan Cengiz Holding bünyesindeki ETI Gübre A.S. Genel Müdürü Emre Kayisoglu, “Cumhuriyetimizin 98. Yilini kutladigimiz bu özel günde Adiyaman’a böyle bir eser kazandirmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Cengiz Holding olarak çocuklarimizin iyi bir gelecege ve iyi bir egitime sahip olmasi için üzerimize düseni her zaman yapiyoruz ve yapmaya devam ediyoruz. Bugün yaptigimiz 24 derslikli ilkokulunu Adiyamanli çocuklarimizin hizmetine sunmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz” dedi.

Il Milli Egitim Müdürü Hakan Gönen konusmasinda, Seref Cengiz Ilkokulunun yapiminda emegi geçen Cengiz Holding’e ve çalisanlarina tesekkür ettigini dile getirdi.

Adiyaman Belediye Baskani Süleyman Kilinç konusmasinda, “Cumhuriyetimizin ayakta durmasinin en büyük etkeni iyi yetismis çocuklar, gençler ve iyi bir egitim sistemidir. Gençlerimizin güzel bir sekilde yetismesine vesile olacak böyle güzel bir eseri ilimize kazandiran Cengiz Holding’e çok tesekkür ediyorum” seklinde konustu.

Vali Mahmut Çuhadar, “Cumhuriyetimizin kurulusunun 98. yildönümü olan bu müstesna günde Cengiz Holding tarafindan ilimize kazandirilan 24 derslikli ilkokulunun açilisini yaparak egitim yatirimlarimiza bir yenisini daha ekliyoruz. Egitim kurumlari ve okullar, ülkemizin aydinlik yarinlarinin yapi taslaridir. Yarinlarimizin teminati olan çocuklarimiz ve gençlerimize yönelik yapilan her yatirim aslinda ülkemizin gelecegine yapilan yatirimdir. Bu okulumuzda fikri hür, vicdani hür, Cumhuriyetimizi daha da ileri götürecek nesiller yetistirilecektir. Devlet olarak son yillarda egitime çok önemli yatirimlar yaptik, Ancak yetisemedigimiz noktalarda devlet-millet isbirligi çerçevesinde hayirsever Cengiz Holding ailesi gibi hayirseverlerimiz bu açigi doldurmaktadir. 2020 ve 2021 yillarinda hayirseverlerimiz tarafindan ilimizde 202 derslik yapildi. Bu dersliklerden 64 adeti bitirilerek hizmete sunulmus olup, bugün açilisini yapacagimiz 24 derslikte bunlardan biridir. Hayirseverlerimiz tarafindan yapilan 118 dersligin insaati ise halen devam ediyor. Iki hayirseverimiz tarafindan yapilacak olan 20 dersligimizin protokol imza çalismalari devam ediyor. Veren el alan elden daha hayirlidir" dedi.

Insa ettikleri bu okulla gelecege yatirim yaparak ilimize kazandirdiklari bu muhtesem eserden dolayi Cengiz Holding ailesinin bütün bireylerine gönülden tesekkür ediyorum” diye konustu.

Yapilan konusmalarin ardindan Vali Mahmut Çuhadar, toplumsal sorumluluk anlayisiyla Adiyaman’da egitime yaptigi katkilardan dolayi Cengiz Holding Yönetim Kurulu Üyesi Seref Cengiz’e bir plaket verdi.

Halkoyunlari ekibi tarafindan yapilan folklor gösterisinin ardindan okulun açilis kurdelesi kesilerek, Vali Mahmut Çuhadar ve davetliler tarafindan siniflar ile okulun sosyal alanlari gezilerek ögrencilerle fotograf çekindi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.