Adana'da Cumhuriyet Bayrami 15 Temmuz Sehidinin Isminin Verildigi Okulda Kutlandi

Adana’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami’nin 98’inci kurulus yildönümü 15 Temmuz darbe girisiminde sehit olan polis memuru Yunus Ugur’un isminin verildigi okulda kutlandi.

Adana'da Cumhuriyet Bayrami 15 Temmuz Sehidinin Isminin Verildigi Okulda Kutlandi
Cumhuriyet’in ilaninin 98. yil dönümü nedeniyle Sehit Yunus Ugur Ortaokulu’nda kutlama programi düzenlendi.

Programa Adana Valisi Süleyman Elban, Büyüksehir Belediye Baskani Zeydan Karalar, askeri erkan, kent protokolü, ögretmenler, ögrenciler ve velileri katildi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaslari için saygi durusunun ardindan Istiklal Marsi’nin okunmasi ile baslayan program Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan’in günün anlam ve önemini anlatan mesajinin okunmasiyla devam etti. Daha sonra konusan Vali Elban, Türkiye topraklarini millete vatan kilan basta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm sehitleri rahmet ve minnetle andigini belirterek “Cumhuriyet Bayrami’nizi tebrik ediyor ve saygilarimi sunuyorum” diye konustu.

Konusmalarin ardindan Çukurova Ismail Kulak Anadolu Lisesi ögrencileri Kerem Görmez “Akdeniz’e Dogru”, Dalya Aydogan ise “Atatürk ve Cumhuriyet” siirlerini okudu. Siirlerin okunmasindan sonra Adana Anadolu Lisesi ögrencileri “Selanik’ten Cumhuriyet’e” adli oratoryoyu sahneledi. Son olarak “Atatürk ve Cumhuriyet” konulu resim, siir ve kompozisyon yarismasinda dereceye giren ögrencilere ödülleri Vali Elban tarafindan takdim edildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.