29 Ekim Cumhuriyet Bayrami Eskisehir'de Coskuyla Kutlandi

Eskisehir’de cumhuriyetin ilan edilisinin 98’inci yildönümü, yüzlerce vatandasin katilimiyla düzenlenen törenle kutlandi. Törende Türk Yildizlari selamlama uçusu yapti.

29 Ekim Cumhuriyet Bayrami Eskisehir'de Coskuyla Kutlandi
Cumhuriyetin ilan edilisinin 98’inci yildönümü yurt genelinde coskuyla kutlandi. Eskisehir’de de yüzlerce vatandas 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami’ni, düzenlenen törende korteje katilarak bayraklarla kutladi. Eskisehir Valisi Erol Ayyildiz, Muharip Hava Kuvveti Komutani Hv. Orgeneral Atilla Gülan ve Büyüksehir Belediye Baskani Yilmaz Büyükersen’in askeri araçla korteje katilan vatandaslari selamlayarak Cumhuriyet Bayrami’ni kutlamasiyla baslayan tören saygi durusu ve Istikla Marsi ile devam etti. Türk Hava Kuvvetleri’nin ulusal akrobasi timi Türk Yildizlari, bulvar üzerinden uçarak korteje katilanlari selamladi.

Törene; Vali Erol Ayyildiz, Muharip Hava Kuvveti Komutani Hv. Orgeneral Atilla Gülan, Il Emniyet Müdürü Yaman Agirlar, CHP Eskisehir Milletvekilleri Jale Nur Süllü ve Utku Çakirözer, Ak Parti Eskisehir Milletvekili Emine Nur Günay ile gaziler ve çok sayida vatandas katildi.“Aziz milletimizin cesareti ve kararliligi her türlü takdirin üzerindedir”

Törende cumhuriyetin kurulusunun 98’inci yilini kutlayan Eskisehir Valisi Erol Ayyildiz, “Türk milleti dün Kurtulus Savasi’nda oldugu gibi bugün de vatan sevgisi ve iman gücüyle yeni destanlar yazmaya devam etmektedir. 15 Temmuz’da büyüklügüne ve sayginligina yakisir biçimde hareket eden, tarihimizin gurur dolu sayfalarina bir yenisini ekleyen aziz milletimizin bu cesareti ve kararliligi her türlü takdirin üzerindedir. Dik ve asil durusuyla asaletini gösteren aziz milletimize bir kez daha minnet ve sükranlarimizi sunuyoruz. Bizi tek millet, tek devlet, tek bayrak, tek vatan yapan yüksek degerlerimize sahip çikmaya; bu degerleri yüceltmeye, millî birlik ve sosyal dayanisma ruhu içinde birbirimize kenetlenmeye birlik beraberlik ve dayanismamizi sürdürmeye devam etmeliyiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin Atatürk’ün önderliginde yüksek bir iradeyle reddedilerek, dünyada hiçbir milletin basaramayacagi bir gayret, fedakârlik, azim ve inançla destansi bir mücadele sonucunda kuruldugunu hepimiz gayet iyi biliyoruz. Ecdadimizin bu sanli mücadelesi aydinlik gelecegimize yürüyüsümüzde bizlere ilham kaynagi olmaya devam edecektir” dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.