ABD Medyasi Açiklamasi Biden, Baskanliginin Altyapi Paketinin Onayina Bagli Oldugunu Söyledi

Amerikan medyasi, ABD Baskani Joe Biden'in bugün Kongre üyeleri ile yaptigi görüsmede, hem Kongre'de Demokratlarin çogunlugu korumasinin hem de kendi baskanliginin, altyapi paketinin gelecek hafta onaylanip onaylanmasina bagli oldugunu söyledigini yazdi.

Biden, Avrupa ziyareti için Washington'dan ayrilmadan önce sabah saatlerinde Kongre'de Temsilciler Meclisi ve Senato üyeleri ile bir araya gelerek uzun zamandir üzerinde görüsülen altyapi paketini görüstü.

Amerikan basininin konuya yakin kaynaklara dayandirdigi haberlerine göre, Biden söz konusu altyapi paketinin bir an önce geçirilmesinin Roma'da 30-31 Ekim'de düzenlenecek G20 Zirvesinde kendisinin elini güçlendirecegini kaydetti.

Öte yandan Biden, paketin gelecek hafta Kongreden geçmesinin de önemine isaret ederek, "Temsilciler Meclisi ve Senato'daki çogunlugumuzu korumamiz ile benim baskanligimin gelecek hafta olacaklara bagli oldugunu söylemem abarti olmaz." ifadesini kullandi.

Kongre ve Beyaz Saray arasinda aylar süren görüsmenin ardindan ABD Baskani Joe Biden'in 1,75 trilyon dolarlik sosyal harcama planinin yeni çerçevesinin detaylari bu sabah Beyaz Saray tarafindan paylasilmisti.

Biden, ilerleyen saatlerde Beyaz Saray'da yaptigi açiklamada tüm Kongre üyelerini bu pakete destek vermeye çagirmisti.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.