Milletvekili Arvas Açiklamasi 'Sehrimiz Ve Hemsehrilerimizin Gelecegi Adina Istisarelerde Bulunduk'

AK Parti Van milletvekilleri Osman Nuri Gülaçar, Irfan Kartal ve Abdulahat Arvas ile Edremit Belediye Baskani Ismail Say, Çevre ve Sehircilik Bakani Murat Kurum’u ziyaret etti.

Milletvekili Arvas Açiklamasi 'Sehrimiz Ve Hemsehrilerimizin Gelecegi Adina Istisarelerde Bulunduk'
Yapilan ziyaretin ardindan degerlendirmelerde bulunan AK Parti Milletvekili Abdulahat Arvas, egitimden sagliga, sanayiden turizme, tarimdan çevre ve sehircilige kadar birçok alanda Van’i hak ettigi noktaya tasimak için birçok atilimlar ve yatirimlar yaptiklarini söyledi.

Arvas, “Hamdolsun AK Parti milletvekilleri olarak bugüne kadar valimiz, belediye baskanlarimiz ve kurum amirlerimiz ile birlikte vatandasimizin bizden beklentilerine sessiz kalmadik, mesru, makul ve mümkün olan bütün talepleri yerine getirmeye gayret ediyoruz. Meclisin tatile girdigi temmuz ayindan itibaren Van Valiligi koordinasyonunda, Van Büyüksehir Belediye Baskanliginin öncülügünde her ilçede ayri ayri muhtarlarimizla toplantilar yaptik, tüm kurum amirlerinin de hazir bulundugu genis katilimli toplantilarda yerlesim yerleri ile ilgili talepler not alindi. Muhtarlarimiza yapilan çalismalar ve yatirim programlari hakkinda bilgi verildi.

Van’da araliksiz sürdürdügümüz saha çalismalarimizda tarafimiza iletilen tüm talepleri ilgili kurumlara iletiyoruz. Sehrimizin gelecegi ile ilgili olan proje ve toplumsal talepleri de Ankara’da bakanlarimiz ile görüserek kendilerine arz ediyor, sorunlarimiza çözüm ariyoruz” dedi.

Van’in artik kabuguna sigmadigini dile getiren Milletvekili Arvas, “Artan nüfusun sebep oldugu sikintilardan dolayi sehrimizi yeniden tasarlamaliyiz. Insan odakli kentsel dönüsüm projeleriyle Cumhurbaskanimizin ortaya koydugu vizyon dogrultusunda akilli sehirler insa etmeliyiz. AK Parti hükümetlerimiz döneminde bugüne kadar hiçbir hükümetin gündeme getiremedigi kentsel dönüsüm uygulamasi baslatildi. Yine Cumhurbaskanimizin 2017 yilinda açikladigi ‘81 Ilimize Millet Bahçesi’ projesi ile sehirlerin dogal dokusuna uygun, çevreye uyumlu bir anlayisla vatandaslarimizin dogal, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarina cevap verebilecek yesil alanlar olusturuluyor. Bu stratejiler ile sehirlerimizin çehresini degisiyor, vatandasimiz modern yasam alanlarina kavusuyor. Bütün bunlarla birlikte amaç, gelecek nesillere kültürel dokusunu koruyan, konforlu ve kendi öz kimligine sahip sehirler birakmaktir. Cumhurbaskanimizin öncülügünde hükümetimiz ortaya koydugu politikalar dogrultusunda Van Büyüksehir Belediyesi ve ilçe belediyelerimizin hazirladiklari projelere katki saglamak, planladiklari yatirimlara destek olmak ve ihtiyaç duyduklari finansman ve araç gereçler için bakanimizla görüstük. Van Büyüksehir Belediyesine TOKI’den ücretsiz tahsis ettigimiz eski devlet hastanesinin yerine insa edilmekte olan ve ayni sekilde yapimi devam eden Edremit, Tusba ve Ercis ilçelerimizdeki millet bahçeleri hakkinda bilgi verdik, diger ilçelerimizde planlanan millet bahçeleri için de talepte bulunduk, devam eden imar çalismalari ve daha önce gündeme gelen, Van’in bütüncül imarini esas alacak master plan ile ilgili yapilan çalismalar hakkinda istisare ettik. Van’a dair çevre, alt ve üst yapi talep ve projeleri konusunda degerlendirmelerde bulunduk. Yapilan toplantida Van’imiza katma deger saglayan, Van halkina muhabbeti olan bakanimizi sehrimize davet ettik, zaman mefhumu gözetmeksizin gecesini gündüzüne katarak ülkemize önemli hizmetler kazandiran bakanimiz; bizimde, milletin de gönlünü fethetmis, herkesin takdirini kazanmistir. Her defasinda taleplerimize güçlü destek vererek, teklif ettigimiz projelere katki saglayan Çevre ve Sehircilik Bakanimiza Van halki adina tesekkür ediyorum” diye konustu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.