KYK Yurtlarina Yerlesemeyen Ögrenciler Belediyeye Ait Sosyal Tesislerde Misafir Ediliyor

Samsun Büyüksehir Belediye Baskani Mustafa Demir’in talimatiyla, KYK yurtlarina ilk etapta yerlesemeyen üniversite ögrencileri, belediyeye ait sosyal tesislerde misafir ediliyor. Ögrenciler kalacak yer bulamadiklari bir anda Büyüksehir Belediyesi’nin kendilerine kucak açtigini söyledi.

KYK Yurtlarina Yerlesemeyen Ögrenciler Belediyeye Ait Sosyal Tesislerde Misafir Ediliyor
2021-2022 egitim- ögretim yilinda yüz yüze egitime geçilmesinin ardindan kente gelen üniversite ögrencilerine Samsun Büyüksehir Belediyesi kucak açti. Yurt çikmayan ögrencilere yurda ya da eve yerlesene kadar barinma imkani sagladi. Anakent Sosyal Tesisleri’nde bulunan Butik Otel, Vezirköprü Tashan Otel ve Mavi Isiklar Kampi üniversite ögrencileri için tahsis edildi. Bazilari sosyal medyadan, bazilari da Gençlik ve Spor Il Müdürlügü araciligi ile belediyeye basvurarak, barinma sorununun Büyüksehir Belediyesi’nin verdigi destek ile çözüldügünü söyledi.

Uygulamadan memnun kalan ögrenciler, Büyüksehir Belediye Baskani Mustafa Demir’e tesekkür etti.

Sosyal medyadan mesaj attim hemen geri dönüldü

Ondokuz Mayis Üniversitesi Isletme Bölümü ögrencisi Melek Çetinkaya kalacak yer bulamadigi anda Büyüksehir Belediyesi’nin destegini aldigini belirterek, "Samsun’a Gümüshane’den geldim. Ilk geldigimde burayi çok bilmedigim için ne yapacagimi bilemedim. O yüzden Büyüksehir Belediye Baskani Mustafa Demir’e sosyal medyadan mesaj attim. Baskanimiz benden irtibat numarasi yazmami istedi. Ben de yazdim. Hemen aradilar ve oteli ayarladilar. Belediyenin oteli olmasi benim için de ayrica güzel. Güvenilir bir yer. Verilen hizmet çok güzel. Ailemin de bu durumdan haberi var, onlar da belediyenin bize sagladigi destegi çok olumlu karsiliyor ve dualarini da eksik etmiyorlar. Baskanimiza ve burada bana destek olan tüm herkese tesekkür ediyorum" dedi.Verilen hizmet çok güzel

Insaat Mühendisligi ögrencisi Övünç Adigüzel, “Ankara’dan geldim. Kalacak yer bulamadik. Yurt çikmamisti. Ev fiyatlari da malumdu. Gençlik ve Spor Il Müdürlügü’ne gittim. Orada bazi formlar doldurdum ve buraya geldim. 14 gündür burada kaliyorum. Verilen hizmet gerçekten çok mükemmel. Zor süreçte bize barinma imkâni saglayan basta Büyüksehir Belediye Baskani Mustafa Demir olmak üzere bizimle yakindan ilgilenen tüm belediye ekibine tesekkür ediyorum" diye konustu.“Yillardir Samsun’da yasiyor gibi hissettirdiler”

Ankara’dan Samsun’a gelen Çocuk Gelisimi Bölümü ögrencisi Gizem Altinok, "Samsun’a ilk geldigimde ailem tedirgin olmustu. Çünkü yurt çikmamisti ve ev de bulamamistik. Sonra Büyüksehir Belediyesi’nin sosyal medyadan paylasimini gördüm. Kalacak yer sikintim vardi, böyle bir hizmet oldugunu duydum. Basvurdum ve su an buradayim. 2 haftadir misafir ediliyoruz. Herkes bize çok sicak davraniyor. Farkli sehirden gelsem bile yillardir Samsun’da gibi hissettim. Samsun Büyüksehir Belediyesi’nin bu uygulamasinin tüm diger belediyelere örnek oldugunu düsünüyorum. Tekrar bizim magduriyetimizi gideren Büyüksehir Belediye Baskani Mustafa Demir’e tesekkür ediyorum" seklinde konustu.“Ailelerimizin içi rahat olsun”

4 Ekim’den bu yana ögrencileri misafir ettiklerini söyleyen Büyüksehir Belediyesi Anakent Sosyal Tesisleri Tesis Sorumlusu Canan Kalkici ise "Türkiye’nin dört bir yanindan Samsun’a okumak için gelen ögrencilerimiz için Büyüksehir Belediye Baskanimiz Mustafa Demir’in talimatlariyla tüm rezervasyonlarimizi iptal ettik ve otelimizi ögrencilerimize açtik. Sadece burasi degil. Vezirköprü Tashan Otel ve Mavi Isiklar Kampimiz da ögrencilerimiz için tahsis edildi. Çalisma arkadaslarim ile birlikte ögrencilerimize elimizden geldigi kadar onlari evlerinde hissetmeleri için çalisiyoruz. Kol kanat geriyoruz. Onlar bize emanet. Bunun için her türlü destegi veriyor ve giris çikislarina varincaya kadar takip ediyoruz. Ailelerimizin de içi rahat olsun. Çünkü onlar bizim de evlatlarimiz. Burada onlari çok güzel bir sekilde agirliyoruz” açiklamasinda bulundu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.