Kisin Termal Oteller Daha Çok Tercih Ediliyor

Türkiye’nin önemli jeotermal kaynaklarinin bulundugu Afyonkarahisar’daki termal oteller kis mevsiminin gelmesiyle birlikte tatilcilerin en çok tercih ettigi tatil merkezleri oldu. Tatil için Afyonkarahisar’a gelenler hem tatil yapiyor, hem de termal suyla sifa buluyor.

Kisin Termal Oteller Daha Çok Tercih Ediliyor
Havalarin sogumasi ve kis mevsiminin kendini hissettirmesiyle birlikte yazin güneyi tercih eden tatilciler simdide sicak termal suyuyla ünlü Afyonkarahisar’daki otelleri doldurmaya basladi.

Özellikle eklem ve romatizma agrilari için dünyada tüm hekimlerin tercih ettigi termal sulardan faydalanmak isteyen vatandaslar kente gelerek hem otel hizmeti aliyor hem de tedavi görüyor.

Afyonkarahisar Gazligöl Havzasi Turizm Isletmecileri Dernegi Baskan Yardimcisi ve Özgül Termal Genel Müdürü Süleyman Çinaroglu, kisin termal otellerin daha çok tercih edildigini belirterek “Otellerin isitmasi basta olmak üzere bizim her seyimiz dogal. Tesislerimizde klima yerine termal suyla isitma var. Odasina, dairesine, villasina girdigi zaman misafirlerimiz termal suyu kullanabiliyor. Yine umumi alan SPA merkezlerimizde bütün otellerimizde termal su mevcut. Özellikle geleneksel kaplica kültürü bizim örf ve adetlerimizde var. Bunu da ortaya koydugumuz zaman kis döneminde daha çok tercih ediliyor. Insanlarin kisin agrisi daha çok artiyor, kisin denize girilmiyor, kisin özellikle güneydeki otellerde kisin albenisi yok. Ama bizim termal suyumuzu 12 ay boyunca kullanabilirsiniz. Sadece kisin degil, sadece kisinda degil 12 ay boyunca gönül rahatligiyla kullanabilirsiniz. Hem sifa bulursunuz hem tatil yapmis olursunuz. Özellikli hafta sonlari dolu geçiyoruz. Hafta içleri de daha rahat oluyor. Termal turizmi tercih eden misafirlerimize önermek isterim; gelmek isteyenler hafta içi geldikleri zaman daha sakin, daha rahat bir tatil yaparlar” diye konustu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.