Gürpinar Belediyesinden 71 Ibadet Merkezine Destek

Van’in Gürpinar Belediyesi ilçe genelinde cami, taziye ve imam evlerinin ihtiyaçlarini karsilayarak ibadete hazir hale getiriyor.

Gürpinar Belediyesinden 71 Ibadet Merkezine Destek
Vatandaslarin ihtiyaç duydugu her alanda hizmet üreten Gürpinar Belediyesi, ilçedeki camiler basta olmak üzere Kur’an kurslari, taziye ve imam evlerinde düzenlemeler yaparak hizmete sunuyor. Mahalle sakinlerinden gelen talepler dogrultusunda çalisma yürüten belediye ekipleri, 2,5 yil içerisinde 71 ibadet merkezine destek verdi.

Konuya iliskin açiklamalarda bulunan Gürpinar Belediye Baskani Hayrullah Tanis, manevi degerlerin yaninda mahalle halki için bulusma noktasi olan cami ve taziye evlerine yönelik önemli hizmetler gerçeklestirdiklerini söyledi.

Ibadet merkezlerinin yapim ve onarim çalismalari ile bahçe düzenlemeleri gibi konularda destek verdiklerini kaydeden Baskan Tanis, “Camiler bizim ibadetlerimizi yaptigimiz, bir araya geldigimiz, hemhal oldugumuz, Allah’a yakinlastigimiz ve kulluk görevimizi yerine getirmek için ibadet ettigimiz yerlerdir. Bu anlamda da Gürpinar Belediyesi olarak gelen talepler dogrultusunda ibadethanelerimizin eksiklerini gidererek hizmete sunuyoruz. Sadece camilerimiz degil Kur’an kurslarimiz, taziye ve imam evlerimizin de ihtiyaçlarini gideriyoruz. Gürpinar Belediyesi olarak okul ile ibadethanelerimize azami dikkat gösteriyoruz” dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.