FKA YÖREX'te 'Firat Bölgesini' Tanitacak

Antalya Ticaret Borsasi öncülügünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birligi’nin (TOBB) destegiyle organize edilen Antalya 11. YÖREX Yöresel Ürünler Fuari’nda Firat Kalkinma Ajansi (FKA) açacagi stantta Bingöl, Elazig, Malatya ve Elazig illerinin tanitimini gerçeklestirecek.

FKA YÖREX'te 'Firat Bölgesini' Tanitacak
FKA faaliyet gösterdigi TRB1 Bölgesinde yer alan Malatya, Elazig, Bingöl ve Tunceli illerinden firmalarin ve kurumlarin katilacagi stantta, yöresel ürünlerden kayisi, kayisi ürünleri, bal, fasulye, üzüm, Arapgir mor reyhani, orcik, Agin leblebisi, peynir ve diger birçok yöresel ürünün tanitimini yapacak. “Sizin Oralarin Nesi Meshur” sloganiyla Antalya ANFAS Fuar alaninda düzenlenecek fuara iliskin açiklamalarda bulunan Firat Kalkinma Ajansi Genel Sekreteri Dr. Abdulavahap Yogunlu ajans olarak fuara daha önceden de katilim sagladiklarini hatirlatti. Yogunlu, fuara TRB1 Bölgesi olarak katilim saglayacaklarini belirterek, ’’Fuarda illerimizin 26 farkli cografi isaret tescili almis ürünleri basta olmak üzere yöresel birçok ürünü sergileme sansi bulacagiz. Illerimizden yöresel ürünlerimizi üreten, bu ürünlerin ticarilesmesi için çaba sarf eden üretici birlikleri, kooperatifler, ticaret ve sanayi odalari ve firmalar standimizda yer alacak. Firmalarimiz getirmis olduklari ürünleri fuarda pazarlama sansini bulacaklar, bu ürünleri talep eden zincir marketlerin pazarlama bölümleri ile birebir görüsme olanagina sahip olacaklar. Yaklasik iki aydir ajans olarak hazirlandigimiz fuarda, uzmanlarimiz firmalarin bu görüslerini organize edecek ve görüsmelerde onlara eslik edecektir. Bu açidan baktigimizda bölgemizde cografi tescil isareti alan ürünlerimiz basta olmak üzere Yörex’te yöresel ürünlerimizi ulusal pazarda tanitimini yaparak, ürünlerimizin pazar olanagini artirmayi hedefliyor olacagiz” seklinde bilgiler aktirdi.

Yörex’in çok önemli bir fuar oldugunun altini çizen Yogunlu, “Ajans olarak kuracagimiz standimizda illerimizdeki yöresel ürünlerimizi, kültürümüzden üretim tarzlarimizla ortaya çikardigimiz ürünleri burada gerek tanitmak gerek markalastirmak gerekse ticarilestirmek amaciyla katilim saglayacagiz. Firat Pazari olarak bizim adlandirdigimiz standimizda bizlerde tecrübelerimizle ürünlerimizin markalasmasi, ticarilesmesi anlaminda firmalarimizla birlikte hareket edecegiz. Insallah hem bizim için hem de firmalarimiz için verimli bir fuar olur. Fuarin simdiden ülkemize, bölgemize ve illerimize hayirli ugurlu olmasini diliyorum” ifadelerini kullandi.

Kalkinma Ajanslarinin genel koordinasyonu görevinin de FKA tarafindan yürütülecegi 11. YÖREX Yöresel Ürünler Fuari 20-24 Ekim tarihleri arasinda Antalya’da düzenlenecek.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.