Bakanlar Ve Siyasiler, Özdemir Bayraktar'a Rahmet Diledi

Bakanlar ve siyasiler, Istanbul'da vefat eden Baykar Yönetim Kurulu Baskani Özdemir Bayraktar için bassagligi diledi.

Içisleri Bakani Süleyman Soylu, Twitter hesabindan yaptigi paylasimda, milli teknoloji hamlesine verdigi destekle, yetistirdigi hayirli evlatlarla, 21. yüzyilda Türkiye'nin güçlenmesinde büyük katkilari olan Özdemir Bayraktar'in vefatinin kendilerini üzdügünü belirtti. Soylu, "Rabb'im, mekanini cennet, makamini ali eylesin insallah." ifadelerini kullandi.

Saglik Bakani Fahrettin Koca da paylasiminda, Türkiye'nin büyük bir degerini kaybettigini vurgulayarak, milleti için essiz hayalleri olan ve bunlarin birçogunu gerçeklestirme bahtiyarligina eren sanayici, girisimci Bayraktar'in, Hakk'in rahmetine yürüdügünü kaydetti. Koca, Bayraktar'in mekaninin cennet olmasi temennisinde bulundu.

Çalisma ve Sosyal Güvenlik Bakani Vedat Bilgin de "Allah rahmet eylesin, mekani cennet olsun. Özdemir Bayraktar bey tam bagimsizlik mücadelesindeki rolü ile tarihimize ismini altin harflerle yazdirmistir. Milletimizin basi sag olsun." ifadelerini kullandi.

Çevre ve Sehircilik Bakani Murat Kurum, milli teknoloji hamlesi idealinin ve milli SIHA'larin mimari Özdemir Bayraktar'in vefatini büyük üzüntüyle ögrendigini belirterek, merhuma rahmet, ailesine sabir diledi.

Kültür ve Turizm Bakani Mehmet Nuri Ersoy da Türkiye'nin milli teknoloji hamlesinin öncülerinden, kiymetli is insani Bayraktar'in vefatini derin bir üzüntüyle ögrendigini aktararak, "Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesi ve sevenlerine bassagligi diliyorum." paylasiminda bulundu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakani Derya Yanik, yerli ve milli savunma sanayinin öncü isimlerinden Bayraktar'in vefatini teessürle ögrendigini ifade ederek, merhuma Allah'tan rahmet, ailesine sabirlar diledi.

- Kurtulmus ve Yildirim da bassagligi diledi

AK Parti Genel Baskan Vekili Numan Kurtulmus da inanci, azmi, cesareti, özgüveni ve kararliligiyla milli teknoloji alaninda devrim niteligindeki adimlara öncülük eden Özdemir Bayraktar'a Allah'tan rahmet, ailesine ve millete bassagligi diledi. Bayraktar'in iyi bir Müslüman ve korkusuz bir dava adami oldugunun altini çizen Kurtulmus, mekaninin cennet olmasi temennisinde bulundu.

AK Parti Genel Baskanvekili Binali Yildirim da mesajinda, Özdemir Bayraktar'in vefatini üzüntüyle ögrendigini belirterek, "Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine, yakinlarina bassagligi ve sabir diliyorum. Mekani cennet olsun." ifadelerini kullandi.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.