Itfaiyeciler Kafesinden Kaçan Muhabbet Kusu Için Seferber Oldu

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde itfaiye ekipleri kafesinden firar eden ‘Mavis’ isimli muhabbet kusu için seferber oldu. Yaklasik 45 dakika sonra agacin dalinda yakalanan kus, kafese koyularak sahibine teslim edildi.

Itfaiyeciler Kafesinden Kaçan Muhabbet Kusu Için Seferber Oldu
Düziçi ilçesi Irfanli Mahallesi’nde ikamet eden Habip Kus, evlerinin balkonunda kafes içerisinde olan ‘Mavis’ isimli muhabbet kusuyla oyun oynarken yanlislikla kafesin kapisini açti. Muhabbet kusu kafesten firar etti. Habip Kus’un ailesine ‘Mavis’in kaçtigini söylemesi üzerine aile hep birlikte kusu aramaya çikti. Evlerinin yakininda bir agacin dalina konan muhabbet kusunu Kus ailesi yaklasik yarim saat kadar kendi imkânlariyla yakalamaya çalisti. Çabalarinin bosa oldugunu anlayan aile çareyi itfaiyeden yardim istemekte buldu. Ihbar üzerine adrese itfaiye ekibi sevk edildi. Ilk olarak Habip Kus’un ablasi itfaiye merdiveni ile muhabbet kusuna yanasti. Kafesin üzerine konan ‘Mavis’ tekrardan uçarak baska bir dala kondu. Itfaiye ekipleri yaklasik 45 dakika süren çalisma sonunda ‘Mavis’i agacin dalinda yakaladi. Kafesine konan muhabbet kusu Habip Kus’a teslim edildi.

Muhabbet kusu yakalandigi için mutlu oldugunu dile getiren Habip Kus, “Mavis isimli kusumuz kafesinden kaçti. Evimize yakin bir agaca kondu. Yaklasik yarim saat biz yakalamaya çalistik, yakalayamadik. Itfaiyeden yardim istedik. Onlar da sag olsunlar geldiler. 45 dakika falan ugrastilar. Tesekkür ederiz. Çok mutluyuz” diye konustu.

Kusu agacin dalindan sag salim aldiklarini ifade eden itfaiye eri Mehmet, yaklasik 45 dakika sonunda ekip arkadaslariyla birlikte ‘Mavis’i kurtardiklarini söyledi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.