Erzurum Büyüksehir Belediye Baskani Sekmen'den Mevlid Kandili Mesaji

Erzurum Büyüksehir Belediye Baskani Mehmet Sekmen, Mevlid Kandili dolayisiyla mesaj yayimladi.

Sekmen, mesajinda, Hz. Muhammed'in dünya alemini sereflendirdigi müstesna günün idrak edildigini belirtti.

Hz. Muhammed'in dogumunu anlamanin asil amacinin evrensel olan nübüvvetini, Kur'an-i Kerim'e dayanan yüce ahlakini, insanlik ve merhametini, sabir, kerem ve cömertligini anlamak oldugunu belirten Sekmen, "Peygamber Efendimizin dogumunu kutlarken, ayni zamanda onun evrensel mesajlarini, iman ve ibadet hayatini, yüce ahlakini, insan onurunu koruyan ilkelerini, kardeslik hukukunu, birlik-beraberlik, yardimlasma, adalet anlayisini tekrar hatirlamaliyiz." ifadesini kullandi.

Hz. Muhammed'in insanlara yüce Allah'i tanitan, Islam'i ve Kur'an-i ögreten son peygamber oldugunu aktaran Sekmen, sunlari kaydetti:

"O, rahmet ve sevgi peygamberidir. Yaratilani yaratandan ötürü sevmek onun sünnetidir. Sevgili Peygamberimiz bir hadislerinde 'Sizden biriniz, beni babasindan, çocuklarindan ve bütün insanlardan daha çok sevmedikçe iman etmis olamaz' buyurmustur. Peygamberimiz Hz. Muhammed'in essiz hayatinin bilinmesi ve örnek alinmasi, her insanin yegane gayesi ve görevi olmalidir. Çünkü hayatimiz, Allah Resulü'nün sünnetine uygun yasandiginda anlam kazanir. Bu vesileyle mübarek Mevlid Kandilimizi ve yani sira bu yil 'Peygamberimiz ve Vefa Toplumu' temali Mevlid-i Nebi Haftamizi kutluyor, bu müstesna gecenin, ülkemize, Islam alemine ve tüm insanliga baris ve huzur getirmesini niyaz ediyorum."

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.