Sivas'ta 'Dünya Beyaz Baston Körler Bagimsizlik Ve Güvenlik Günü' Etkinligi

Sivas'ta "Dünya Beyaz Baston Körler Bagimsizlik ve Güvenlik Günü" dolayisiyla etkinlik düzenlendi.

Valilikten yapilan açiklamaya göre, kentin islek caddelerinden Inönü Bulvari'nda toplanan görme engelliler ve vatandaslar, farkindalik olusturmak için tarihi valilik binasina kadar yürüdü.

Vali Salih Ayhan, Il Emniyet Müdürü Burhan Akçay, Sivas Belediye Baskan Yardimcisi Ahmet Duman ve bazi sivil toplum kurulusu üyeleri, yürüyüse ellerinde baston ve göz bandiyla gözlerini kapatarak eslik etti.

Burada açiklama yapan Ayhan, engellilerin sosyal hayata adapte olmalari yönünde toplumun her kesimine görevler düstügünü belirterek, "Ayni hayati paylastigimiz bu kardeslerimizin mutluluklarini, sevinçlerini nasil daha fazla arttirabiliriz? Isin özü bu aslina bakarsaniz. Hayat her zaman tozpembe degil her an sikinti yasayabilecegimizi görmemiz lazim. Onun için bu konuda kurallara riayet etmemiz lazim, onlarin hallerinden anlamamiz lazim. Bazi yetileri eksikse, bunu iyi anlayarak onlara el uzatmamiz lazim." ifadelerini kullandi.

Sivas Kent Konseyi Engelliler Komisyonu Baskani Selman Devecioglu ise, etkinlige katilimin yüksek olduguna dikkati çekerek, "Bugün çok anlamli bir gün. 100'e yakin kisi elimize baston aldik, beraber yürüdük. Bize yürüme engelli arkadaslarimiz da destek oldu." degerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.