Hatay'da Türk Ve Suriyeli Ögrenciler Yaptiklari Projeleri Tanitti

Hatay’in Altinözü ilçesinde Dünya Bankasi destegi, Il Göç Idaresi Müdürlügü ile Türk Kizilay is birligiyle düzenlenen Sosyal Hayata Uyumun Desteklemesi Projesi kapsaminda Türk ve Suriyeli ögrenciler projelerini tanitti.

Il Milli Egitim Müdürü Mesut Çerko, Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki programla ilgili, ögrencilerin burada teknolojiyle bulustugunu söyledi.

Atölyede ögrencilerin kesfetme duygularinin ilerleyecegini belirten Çerko, "Hem Suriye’den ülkemize gelen misafir ögrencilerimiz hem de Altinözü’nde ikamet eden ögrencilerimiz birlikte ayni sinifta egitim almaktalar. Bugün imrenerek baktigimiz ve hayranlikla seyrettigimiz birtakim icatlarin ve gelismelerin arkasindaki temel mantigi anladilar. Ilerde ögrencilerin insallah çok güzel icatlara imza atacagini düsünüyoruz." ifadelerini kullandi.

Türk Kizilay Hatay Sube Baskani Kudret Özbakis da ögrencileri tebrik ederek basari diledi.

Programda konusmalarin ardindan teknoloji atölyesinde ögrenciler tamamladiklari projelerin tanitimini gerçeklestirdi.

Daha sonra Sosyal Hayata Uyumun desteklenmesi projesi kapsaminda, Ilçe Gençlik ve Spor Merkezinde masa tenisi turnuvasi düzenlendi.

Turnuvanin açilis karsilasmasi, Hatay Vali Yardimcisi Erhan Günay ile Göç Idaresi Genel Müdür Yardimcisi Gökçe Ok arasinda oynandi. ???????

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.