Yilmaz'dan, Igdir Azerbaycan Evi Dernegi'ne Ziyaret

Ak Parti Igdir Dis Iliskiler Baskani Umut Yilmaz Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu (TADDEF) Genel Baskan Yardimcisi ve Igdir Azerbaycan Evi Dernegi Baskani Serdar Ünsal’i ziyaret etti.

Yilmaz'dan, Igdir Azerbaycan Evi Dernegi'ne Ziyaret
Istisare ve nezaket ziyaretinde dernek çalismalari ve Igdir’da ki faaliyetler, etkinlikler görüsüldü.

Dernek çalismalari hakkinda bilgi veren Serdar Ünsal, “Dernegimizin amaci Türkiye Azerbaycan kardesligine katki saglamak her alanda Türkiye ve Azerbaycan’in sesi olmaktir. Igdir’da çesitli islerde çalisan, turist olarak ilimizde bulunan, akraba ziyaretine gelen, yasayan Azerbaycanli kardeslerimizin en büyük sikintisi Igdir’dan oturum alamamalaridir. Igdir Göç idaresi Igdir’dan müracaat edenlere oturum izini vermelidir. Akraba ziyareti veya saglik sorunlari nedeniyle Igdir’a gelenler Istanbul, Ankara, Izmir gibi büyük sehirlere giderek oturum almak zorunda kaliyorlar. Bu konuya el atarsaniz iyi olur. Buradan büyük sehirlere gitmek oturum almak araciya para vermek dünyanin masrafidir. Ayrica Igdir’da bulunan Azerbaycanli kardeslerimizden oturumu olmayanlara korona virüs asisi yapilmalidir. Çogu asisizdir. Bu konulari ilgili ve yetkili yerlere iletirseniz memnun olurum” dedi.

Ak Parti il Baskan Yardimcisi Umut Yilmaz ise, “Konuyu ilgili yerlere iletecegim. Türkiye Azerbaycan kardesligine katkinizdan dolayi tesekkür eder basarilar dilerim. Dernek çalismalarinizi yakindan takip ediyorum. Güzel isler yapiyorsunuz. Basarilar dilerim” seklinde konustu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.