Vali Kizilkaya Yurtta Kalan Ögrencilerle Yemek Sirasina Girdi, Birlik Yemek Yedi

Bilecik Valisi Dr. Kemal Kizilkaya, ögrenci yurdunda kalan üniversite ögrencileriyle yemek sirasina girdi, onlarla birlik yemek yedi. Ögrencilerle sohbet eden Vali Kizilkaya, ögrenci aileleriyle cep telefonunla görüserek, çocuklarinin kendilerine emanet oldugu söyledi.

Vali Kizilkaya Yurtta Kalan Ögrencilerle Yemek Sirasina Girdi, Birlik Yemek Yedi
Vali Dr. Kemal Kizilkaya, Bilecik Seyh Edebali Üniversitesi’nde (BSEÜ) egitim gören ve Kredi Yurtlar Kurumuna (KYK) bagli Bilecik Kiz Yurdunda kalan ögrencilerle aksam yemeginde bir araya geldi. Esi Nurten Kizilkaya, BSEÜ Rektörü Prof. Dr. Sükrü Beydemir, Gençlik ve Spor Il Müdürü Yasin Özdemir’in esi Mücella Özdemir ve ögrencilerle birlikte yemek sirasina giren Vali Dr. Kizilkaya, beraber yemek yiyerek, ögrencilerin sohbetlerine ortak oldu. Seyh Edebali’nin, Ertugrul Gazi’nin kenti Bilecik’te, huzurlu ve mutlu olmalari gerektigini, ailelerine selamlarini iletmelerini isteyen Vali Dr. Kizilkaya, ögrencilere hitaben söyle konustu:

’’Bizler, büyüklerimizin gayretleri ve çalismalari sonucu okuyarak, buralara geldik. Bundan sonra sizler çalisacaksiniz, ülkemizi daha güzel yerlere hep birlikte tasiyacagiz. Bu bir bayrak yarisi. Dün bu makamlarda, görevlerde bizim büyüklerimiz vardi. Bizler yetistik ve sizlere, vatanimiza, ülkemize, bayragimiza hizmet ediyoruz. Vakti, saati gelince bayragi siz alacaksiniz ve gelecek neslimize sizler hizmet edeceksiniz. Bu millet agzi duali bir millet. Bu ülkeye, bu milletine hizmet etmek, büyük bir sereftir. Bu milletin duasini alan hem bu dünyada hem ahirette karsiligina alacaktir. Dolayisiyla ülkemize iyi hizmet edebilmek için donanimli yetismeniz gerekiyor. Bilgili ve donanimli gençlere ihtiyacimiz var’’

Bilecik Valisi olarak kapisinin her zaman açik oldugunu, karsilastiklari her türlü sikintiyi kendisine iletebileceklerini ifade eden Vali Dr. Kizilkaya, zamanin kiymetini de iyi bilmelerini ve güzel birlikteliklerini en güzel sekilde degerlendirmelerini isteyerek, derslerinde basarilar diledi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.