Vali Bilmez, Tekstil Yatirimcilari Ile Bir Araya Geldi

Van Valisi ve Büyüksehir Belediye Baskan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Van Organize Sanayi Bölgesinde yapilacak yatirimlarla ilgili tekstil yatirimcilari ile bir toplanti düzenledi.

Vali Bilmez, Tekstil Yatirimcilari Ile Bir Araya Geldi
Dogu Anadolu Kalkinma Ajansi’nda (DAKA) gerçeklestirilen toplantida Vali Bilmez, yatirimcilarla Van’in potansiyeli hakkinda fikir alisverisinde bulundu. Van’a yatirim yapmayi planlayan Narkonteks Firmasi Yönetim Kurulu Baskani Toygar Narbay’dan firmanin çalismalari, projeleri ve yatirimlari hakkinda bilgi alan Vali Bilmez, kente gelecek tüm yatirimcilara destek olacaklarini söyledi.

Yatirim için Van’in cazip bir kent oldugunu vurgulayan Vali Bilmez, "Kentimiz özellikle son yillarda aldigi tesviklerle yatirimci için ideal bir yer olmustur. Van’a yapilacak her yatirim; gelecegimize, Türkiye’ye yapilacak olan bir yatirimdir. Onun için bizim ekipteki arkadaslar, sizin ekiptenmis gibi size yardimci olacaktir. Istihdama ve ülke ekonomisine katki sunan yatirimlari kazançli buluyoruz. Önceligimiz, rüstünü ispatlamis firmalarla çalismak. Tekstil konusunda Izmir’i kendimize örnek aldik. Izmir’deki tekstil kültürünün buraya yerlesmesini istiyoruz. Açacaginiz fabrika, gençlerimiz için büyük bir nimet olacaktir. Insallah basarili olursunuz” dedi.

Vali Mehmet Emin Bilmez’in baskanliginda yapilan toplantiya, Vali Yardimcisi Furkan Duman, Il Milli Egitim Müdürü Hasan Tevke, DAKA Genel Sekreteri Halil Ibrahim Güray, Narkonteks Firmasi Yönetim Kurulu Baskani Toygar Narbay ile firma yönetimi, VANTSO, SGK, YIKOP ile YYÜ’den ilgili kisiler katildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.