Vakkasoglu'ndan Gençlere Tavsiye Açiklamasi 'Akif Dede Gibi Yasayin'

Ordu’nun Fatsa Belediyesi tarafindan düzenlenen okur-yazar bulusmalari kapsaminda gençler ile bulusan egitimci, tarihçi ve yazar Vehbi Vakkasoglu gençlere, ‘Asim’in nesli dedesini taniyor ‘ konulu konferans verdi.

Vakkasoglu'ndan Gençlere Tavsiye Açiklamasi 'Akif Dede Gibi Yasayin'
Fatsa Belediyesi tarafindan, Cumhurbaskanligi genelgesi ile 2021 yilinin Mehmet Akif Ersoy ve Istiklal Marsi yili olmasi dolayisiyla, Fatsa Ilçe Milli Egitim Müdürlügü’nün katkilariyla Cahit Zarifoglu Anadolu Lisesi’nde söylesi etkinligi düzenlendi.

Söylesiye katilan ve gençlere mesajlar veren Vehbi Vakkasoglu, vatan sairi Mehmet Akif Ersoy’un, ‘Çanakkale Sehitleri’ siirinde geçen ‘Asim’in Nesli’ ifadesiyle karakterli, ahlakli, erdemli, bilgili, kendisinde güzel ve kahramanca özellikleri barindiran bir genç modelinden bahsetti.

Vakkasoglu konusmasinda, “Bagimsizligimizin sembolü Istiklal Marsi’nin yazari Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale Savasi’ni ve kurtulus mücadelesini özellikle Istiklal Marsi ile çok güzel anlatmistir. Akif Dede’yi okumak yetmez. Onun ögretmeni olacak bundan sonra onu baskalarina anlatacak ve okutacaksiniz” dedi.

Söylesi sonrasinda açiklamalarda bulunan Belediye Baskani Ibrahim Etem Kibar ise, “Gençler, ancak güzel gönüllü örneklerle güzellesir. Gönlü en güzellerden birisidir Akif Dede. Çünkü o, hayati ve eserleriyle gönülleri fethetti. Gençlerimiz insallah ondan kalan emaneti tasimaya, inancinin bayragini yükseltmeye, Asim'in nesli olmaya, Akif Dede’yi yeniden ve derinlemesine kesfetmeye, onu anlamaya, onun yüreginde yer almaya baslayacaktir. Vehbi Vakkasoglu hocamiza engin bilgi, birikim ve tecrübe aktarimlarindan ötürü tesekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Konusmalarin ardindan Vakkasoglu, belediyenin gençlere hediye ettigi ‘Akif Dede’ isimli kitabini imzaladi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.