Türkuaz Sualti Akarsu Arama Kurtarma Ekibi, Dalis Egitimlerini Sürdürüyor

Kayseri'de Türkuaz Doga Sporlari ve Arama Kurtarma Dernegi'nin Sualti Akarsu Arama Kurtarma Ekibi, egitim çalismalarini sürdürüyor.

Dernekten yapilan yazili açiklamaya göre, ekip üyeleri, sadece Kayseri'de degil ihtiyaç duyulan her bölgede tüm zorlu sartlara gögüs gererek görev yapiyor.

Ekip üyeleri, arama kurtarma faaliyetlerini hatasiz yerine getirmek için de egitimlerini gerçegini aratmayan bir sekilde yapiyor.

Yamula Baraj Gölü'nde 9 derecelik suya 25 metrelik dalis gerçeklestiren dernek üyeleri, yaklasik 5 saatlik egitimi tamamladi.

Açiklamada görüslerine yer verilen operasyon sorumlusu Deniz Temel, yaptiklari zorlu egitimlerle her zaman göreve hazir halde olduklarini belirtti.

Insan hayatinin her seyden önemli oldugunu vurgulayan Temel, yaptiklari iste gönüllülügün esas oldugunu aktardi.

Temel, arama kurtarmanin büyük dikkat istedigini vurgulayarak, "Yasanabilecek her türlü olumsuzluga karsi hazir olmamiz lazim. Insan hayatini kurtarmak için mücadele veriyoruz. Tabii ki öncelikli istegimiz bu tür olaylarin yasanmamasi ama yasanabilecek her olaya da hazirlikli olmak gerekiyor. Vatandaslarimizin dikkatli olmasi öncelikli istegimiz." ifadelerini kullandi.

Temel, balik avlayan vatandaslarin mutlaka yüzdürgeç yelekleri kullanmasi gerektigini hatirlatti.

Türkuaz Doga Sporlari ve Arama Kurtarma Dernegi, Kayseri'nin ilk, Türkiye'nin de akredite edilmis 8. arama kurtarma ekibi olmus, sertifikayi da dernek baskani Mehmet Eskitas, Içisleri Bakani Süleyman Soylu'dan teslim almisti.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.