Türkiye Belediyeler Birligi Dijital Ortamda Kadin Üreticileri Destekleyecek

Türkiye Belediyeler Birligi, kadin üreticiye destek vermek ve aile ekonomisini güçlendirmek amaciyla bir internet sitesi ile protokol imzaladi. Yapilan isbirligi ile kadin üretici desteklenerek, Anadolu kadininin ekonomik özgürlügüne kavusmasi hedefleniyor.

Türkiye Belediyeler Birligi Dijital Ortamda Kadin Üreticileri Destekleyecek
Kadin üreticiye destek vermek ve aile ekonomisini güçlendirmek amaciyla Türkiye Belediyeler Birligi ve Shopsa.com.tr isbirliginin ilk imzalari Taksim’de bulunan bir otelde atildi. Düzenlenen protokol imza töreninde Gaziantep Büyüksehir Belediye Baskani ve Türkiye Belediyeler Birligi Baskani Fatma Sahin da hazir bulundu. Imza töreni sonrasi bir açiklama yapan Sahin, ”Bugün internet magazaciliginin baslatmis oldugu sisteme katki vermek için buradayiz. Belediyelerimizin kurdugu kooperatiflerin Shopsa’ya dahil olup daha güçlenmesi ve Shopsa’nin uluslararasi alana açilmasi için önemli bir çalisma bu. Su anda Gaziantep Büyüksehir olarak da yedi kooperatifimiz Gaziantep Kadin Girisimci Destek Merkezi’nde (KAGIDEM) 25 sirketimizden çikan ürünlerle Shopsa’nin içerisine dahil olmak için bir protokol imzaladik. Belediyeler Birligi olarak da su an 39 sehirde bu çalisiyor. 81 ile yayilmasiyla ilgili her türlü destegi verecegiz. Anadolu kadininin hem kendi el ürününü ekonomiye kazandirmak hem de aile ekonomisini güçlendirmek açisindan bu çalismayi çok kiymetli buluyorum. Emegi geçen herkese tesekkür ediyorum” dedi.“Kadina dair her sey burada satiliyor”

Kadin üreticilerin siteye nasil basvurabilecegini anlatan Baskan Sahin, ”Basvurdugunuz zaman Shopsa Akademi var. Bu akademide egitim de aliyorsunuz. Kafanizdaki soru isaretlerini gideren, bundan sonraki süreçlerin nasil olacaginin ve hangi asamada ne yapmaniz gerektigi ile ilgili sizi bilgilendiren bir sistem de var. O sisteme dahil oldugunuzda o sizi zaten egitiyor, anlatiyor, pazarliyor. Böylece elinizdeki ürünü bütün dünyaya tanitma, pazarlama ve ticarilestirme imkani sunuyor. Alti baslikta ürünlerimiz var bu sitede. El ürünleri, taki ve tasarim ürünleri, ev tasarim ürünleri, kozmetik, kiyafet ve kadina yönelik her sey, bir kadinin yasamina dair kendine lazim olan bütün ürünler satisa sunuluyor” diye konustu.“Hedefimiz Anadolu kadininin hünerini dünyaya anlatmak”

Bu isbirligi ile ileriye dönük hedeflerinden bahseden Sahin, “Dünyaya açilmak ve Anadolu kadininin bilgi ve becerisini, hünerini bütün dünyaya anlatmak ve böylece aile ekonomisini güçlendirmek” dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.