Toroslar Belediyesi, Ilçenin Çiçek Ve Bitkilerini Kendi Serasinda Yetistiriyor

Toroslar Belediyesi, ilçenin dört bir yanina diktigi çiçek ve bitkileri, kendi serasinda yetistiriyor.

Toroslar Belediyesi, Ilçenin Çiçek Ve Bitkilerini Kendi Serasinda Yetistiriyor
İçel’in merkez ilçe Toroslar Belediyesinden yapilan açiklamaya göre, Park ve Bahçeler Müdürlügü bünyesinde üretilen çali mine, beyaz gül, bodur cennet bambulari, japon gülleri, kaktüs ve sukkulent bitkileri, park ve yesil alanlara dikiliyor. Park ve yesil alanlarda bakim, onarim, çiçeklendirme ve agaçlandirma çalismalarini araliksiz sürdüren belediye, vatandaslara temiz ve nezih alanlar sunuyor.

“Ilçemizdeki yesil alanlari koruyor, sayilarini daha da artiriyoruz”

Toroslar Belediye Baskani Atsiz Afsin Yilmaz, sehrin yesil dokusuna önem verdiklerini ve üreten bir belediye olduklarini söyledi.

Gelecek nesillere daha yasanabilir bir dünya birakmak amaciyla çalistiklarini belirten Baskan Yilmaz, “Kentimizin iklimine uygun olarak belediyemiz serasinda ürettigimiz çiçek ve bitkileri, yesil alanlarimizda, parklarimizda, ilçemizdeki kurumlarin bahçelerinde toprakla bulusturuyoruz. Hem kentimizi güzellestiriyor hem de üreterek büyük tasarruf sagliyoruz. Hemsehrilerimizden de istegimiz bu yesil alanlarimizi korumalari ve sahip çikmalaridir. Bu güzellikler hepimizin” diye konustu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.