Seçer Açiklamasi 'Mersin Çok Sey Hak Eden Bir Kent'

İçel Büyüksehir Belediye Baskani Vahap Seçer, İçel’in yeterince tanitilmadigini ve taninmadigini belirterek, "İçel çok sey hak eden bir kent" dedi.

Seçer Açiklamasi 'Mersin Çok Sey Hak Eden Bir Kent'
Baskan Seçer, kentte görev yapan fahri konsoloslar ve MEDEKA üyeleri ile tanisma toplantisinda bir araya geldi. Böyle toplantilarda İçel için degerli fikirler ortaya konuldugunu ve bunun çok önemli oldugunu dile getiren Seçer, "İçel çok sey hak eden bir kent. Bugün de çok önemli ve çok degerli bir toplanti yaptik. MEDEKA’nin kent elçileri grubu ve yine akademik arastirmalar grubu ile. 2 saat 45 dakikalik bir toplanti ama vallahi bana 2 dakika 45 saniye gibi geldi. Neden? Bunu tüm samimiyetimle söylüyorum, degerli seyler konusuluyor, etkili konular konusuluyor, kent adina konusuluyor, gönülden konusuluyor. Ben de belediye baskani olarak faydalaniyorum bundan. Bir yönetici olarak her seyi bilmemiz, her seye hâkim olmamiz mümkün degil. Bizlere yol gösterecek olan insanlar güvenilir insanlar olmali. Hakikaten özüyle, sözüyle, kalbiyle, insan sevgisiyle, ülke sevgisiyle ve kent sevgisiyle. Simdi burada olma nedenimiz ne? Hepimiz İçel’de birer aktörüz. Sokakta rastladigimiz bir vatandas, o da İçel’de önemli bir aktör, önemli bir birey. Burada çok degerli fahri konsoloslarimiz, çok degerli MEDEKA üyeleri var, bilim insanlari var, is insanlari var. Simdi bir arada bir İçel olabiliriz. Farkli fikirlerle gelelim ama İçel ortak paydasinda bulusalim. Orada fikirdas olalim. Zaten o zaman eser ortaya çikar" ifadelerini kullandi.

“İçel’in kesfedilmesine, taninmasina katki sunmaniz lazim”

Seçer, İçel’in yeterince tanitilmadigini ve taninmadigini belirterek, Büyüksehir Belediyesinin İçel’in taninmasina katki sunacak projelere önemli bütçeler ayirdigini söyledi.

Seçer, “Taninmadiginiz zaman, bilinmediginiz zaman büyüyemiyorsunuz. Siyasette de bu böyledir. Dagin basindaki kesfedilmemis bir çiçek gibisiniz. İçel’in kesfedilmesine, taninmasina katki sunmaniz lazim. Bunu herkesin yapmasi lazim” diye konustu.

“Buradaki birliktelik kent adina”

Seçer, birlige, beraberlige, siyasette de is dünyasinda da normal yasamda da ihtiyaç oldugunu dile getirerek, “Görevde kaldigimiz süre içerisinde bu deneyimlerden faydalanip İçel’de bir seyleri düzeltme yolunda bir gayretimiz olacak ve oluyor da. Pandemi bizim için önemli bir sanssizlikti ama bu süreç geride kaldi. Bir arada olmaliyiz, diyalog içerisinde olmaliyiz, birbirimize samimi ve dürüst olmaliyiz. Buradaki birliktelik kent adina” seklinde konustu.

Sili İçel Fahri Konsolosu Kerem Muradi de bir konusma yaparak, düzenlenen tanisma toplantisi için Baskan Seçer’e tesekkürlerini iletti.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.