Sancaktepe'de 20 Dakika Arayla Ayni Dükkani Soydular

Sancaktepe’de bir börekçi restoranina giren hirsizlar içeride bulunan televizyonu sökerek götürdü. 20 dakika sonra restorana tekrar gelen hirsizlar bu sefer dükkanin bilgisayarini çaldi. Hirsizlarin ayni yerde 20 dakika arayla 2 kez rahatça soygun yapma anlari güvenlik kameralarina yansidi.

Sancaktepe'de 20 Dakika Arayla Ayni Dükkani Soydular


Olay, geçtigimiz günlerde Sancaktepe’de bir börekçi restoraninda gerçeklesti. Iddiaya göre, gece saat 02.30 siralarinda gözlerine kestirdikleri börekçiye giren hirsizlar içeride bulunan televizyonu montaj yapilmis yerinden sökerek çaldilar. Rahat tavirlari ile dikkat çeken hirsizlar, 20 dakika sonra, saat 02.50 siralarinda tekrar ayni dükkana girerek bu sefer de restoranin siparis takibi yaptigi dizüstü bilgisayari alip, ardindan kasayi kontrol ederek olay yerinden kaçtilar. Hirsizlarin girdigi dükkanda alarm sisteminin çalismamasi ve hirsizlarin rahat tavri dikkat çekti.

Restoraninda alarm sistemi oldugunu ve çalismadigini ifade eden isletme sahibi Avni Günasti, ”2019 yilindan beri güvenlik sirketine kameralar ve alarmlar için para ödüyorum güvende oldugumu zannettigim için. Fakat hiçbir güvenligimizin olmadigini gördüm. Hirsizlar gayet rahat bir biçimde içeri girebiliyorlar. 2 kisinin zor kaldirabilecegi büyük ekran televizyonumu alip götürüyorlar ve aradan 20 dakika geçiyor alarmin sireni örtmedigi için tekrardan geliyorlar çünkü polis gelmemis, is yeri sahibi gelmemis, gelen giden yok. Ayni yerden bir digeri yine giriyor bu sefer is yaptigim laptopu aliyor yine elini kolunu sallayarak gidiyor.” dedi.HIRSIZLARIN, 20 DAKIKA ARAYLA AYNI IS YERINDE HIRSIZLIK YAPTIGI ANLAR KAMERALARINA YANSIDI. Görüntülerde sahislar girdikleri dükkanda duvara monte edilmis televizyonu söküp çaliyor ve dükkandan çikiyor. Yaklasik 20 dakika sonra tekrar dükkana gelen sahislar bu sefer laptopu çaliyorlar.

(Emre Sertdemir - Ömer Karaoglu-IHA)

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.