Safranbolu'da Ögrenciler Gelecege Güçlü Hazirlaniyor

Safranbolu Ilçe Milli Egitim Müdürü Hasan Gümüs, "Mesleki Egitimde 1000 Okul Projesi" kapsamina alinan fiziki, egitim ortamlari iyilestirilen ve zenginlestirilen Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ögrencileri ziyaret etti.

Safranbolu'da Ögrenciler Gelecege Güçlü Hazirlaniyor
Sinif ve atölyelerde ögrencilerle sohbet eden Gümüs, "Bilimsel ve teknolojik gelismeler yasam tarzimizi, aliskanliklarimizi ve ihtiyaçlarimizi durmaksizin degistirmeye devam ediyor. Özellikle yeni teknolojiler ve dijitallesme ile gereksinimlerimizin degisimi, ihtiyaçlara çözümler sunan veya sunmasi planlanan meslekler ön plana çikiyor. Bu baglamda, ülkemizde hizmet ve ürün sektöründe yerli üretimin gelismesi ve uluslararasi alanda rekabet edebilir markalar olusturabilmek üzere son yillarda tesvik edici birçok politika uygulanmaktadir. Bu durum yerli üretimin artmasina, genç nesillerin girisimcilige yönlenmesini saglamaktadir" dedi.

Milli Egitim Bakanligi tarafindan "Gelecek Mesleki Egitimde" sloganiyla "Mesleki Egitimde 1000 Okul" Projesinin baslatildigini hatirlatan Gümüs, "Ilçemizde bulunan ve bugün ziyaret etmis oldugumuz Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de bu proje kapsamina alinarak bir yil içinde egitim ortamlari iyilestirildi ve zenginlestirildi. Tasarim beceri atölyeleri ve laboratuvarlar kuruldu. Z Kütüphane kazandirildi. Bundan sonraki süreçte de yürütülmekte olan projelerle, planlanan çalismalarla okulumuzun farkli alanlarda üretime geçmesi saglanarak paydaslarla isbirligi içinde sektörün taleplerine duyarli üretim ve istihdam odakli anlayisla gençlerimizin gelisen, degisen dünyaya hazirlanmasina katki sunulmus olacaktir. Güçlü Türkiye hedefimize güçlü ve rakipleri ile rekabet edebilen gençlerimizle ulasabilecegimizin farkinda ve bilince olarak bu adimlari atiyoruz. Ögrencilerimizi gelecege daha donanimli sekilde hazirlamanin gayreti içerisindeyiz. Mezun olan her ögrencimiz yarinin girisimcisi olacak ve ülkemize bir çok alanda kazanimlar saglayacaktir. Projenin uygulanmasinda emegi geçen bütün devlet büyüklerimize ve kiymetli ögretmenlerimize tesekkür ediyorum" diye konustu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.