Osmaniye Valisi Erdinç Yilmaz, Bahçe-Nurdagi Tünelindeki Çalismalari Inceledi

Osmaniye Valisi Erdinç Yilmaz, İçel-Adana-Incirlik-Osmaniye-Gaziantep Hizli Demiryolu projesi kapsaminda yapimi devam eden Bahçe-Nurdagi tünelindeki çalismalari yerinde inceledi.

Valilikten yapilan açiklamaya göre, Yilmaz inceleme sirasinda proje müdürü Ferhat Yüksekkaya'dan çalismalar hakkinda bilgi aldi.

Açiklamada görüslerine yer verilen Vali Yilmaz, projenin büyük bir yatirim oldugunu belirtti.

Proje sayesinde Devlet Demiryollari altyapisinin güç kazanacagini ifade eden Yilmaz, söyle devam etti:

"Bahçe ilçemizde yapimi devam eden Bahçe-Nurdagi varyanti hizli tren tünelinin çalismalarinin yapildigi alandayiz. Proje, basariyla devam ediyor. Insallah bu çalismalar 2022 yilinin sonunda bitecek. Burasi tamamlandiginda demir yollarinin tünel agi içindeki en uzun tüneli olacak ve bu Devlet Demiryollarinin altyapisinin güçlenmesinde çok ciddi bir katki saglamis olacak. Bu tünel tamamlandiginda ve hizli trenler çalismaya basladiginda çok daha kolay, rahat ve konforlu bir ulasima kavusmus olacagiz."

Proje müdürü Yüksekkaya, her biri 10 kilometre uzunlugundaki çift tüplü tünelin birinci tünelinde 10 kilometrelik, ikinci tünelde de 3 kilometrelik bölümün tamamlandigini söyledi.

Projenin yüzde 70’nin tamamlandigini aktaran Yüksekkaya, Fevzipasa varyantinin tamamlanmasiyla 33 kilometrelik güzergahin 17 kilometreye düsecegini kaydetti.

Incelemede, Bahçe Kaymakami Aziz Kayabasi ve Bahçe Belediye Baskani Ibrahim Baz da yer aldi.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.