Norveç'te Oklu Saldirida 5 Kisi Hayatini Kaybetti

Basbakan Erna Solberg, saldirida yasamini yitirenlerin ailelerine bassagligi, yaralilara da acil sifalar diledi.

Norveç'in Kongsberg kasabasinda, bir marketin yakininda düzenlenen oklu saldirida 5 kisinin hayatini kaybettigi, 2 kisinin de yaralandigi bildirildi.

Kongsberg Polis Sözcüsü Oeyvind Aas yaptigi açiklamada, 5 kisinin öldügü saldirida yaralananlardan birinin, saldirinin gerçeklestirildigi Coop adli marketteki sivil polis memuru oldugunu söyledi.

Aas, iki yaralinin durumunun da iyi oldugunu ifade etti.

Süphelinin yerel saatle 18.13'te saldiriyi gerçeklestirdigini, yarim saat sonra 18.47'de yakalandigini aktaran Aas, "Süphelinin elindeki yay ve çok sayida okla Coop adli marketin içine de girerek genis bir alani kullandigini tespit ettik." dedi.

Olayin terör saldirisi olma ihtimalinin bulunduguna dikkati çeken Aas, "Olayin terör saldirisi oldugunu belirtmek için çok erken, süphelinin sorgusu devam ediyor." ifadelerini kullandi.

Norveç Basbakani Erna Solberg de aksam üzeri Norveç'in korkunç bir olay yasadigini ifade ederek, hayatini kaybedenlerin ailelerine bassagligi, yaralilara da acil sifalar diledi.

Türkiye'nin Oslo Büyükelçisi Fazli Çorman da AA muhabirine, kasabada birkaç Türk ailesinin yasadigini ve kendileriyle irtibata geçmeye çalistiklarini söyledi.

Simdiye kadar olumsuz bir haber almadiklarini aktaran Çorman, Norveç halkina bassagligi diledi.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.