Kumluca'da Kadin Çiftçiler Adina, Ilk Kadin Ziraat Odasi Üyesi Ziyaret Edildi

Kumluca Ziraat Odasi Baskani Hidayet Kökce ve beraberindeki heyet, 15 Ekim Dünya Kadin Çiftçiler günü dolayisiyla, odaya kayitli ilk kadin üye olan Fatma Nacakci'yi ziyaret ederek çiçek ve hediye verdi.

Kökce ile Gida Tarim ve Hayvancilik Ilçe Müdürü Isa Aksit, Tapu Kadastro ve Sicil Müdürü Mehmet Açikgöz, Milli Egitim Müdürü Mustafa Aktas, 15 Ekim Dünya Kadin Çiftçiler Günü dolayisiyla çiftçi kadinlari temsilen odaya kayitli ilk kadin üye olan Fatma Nacakci'yi ziyaret etti.

Fatma Nacakci'ya ait serada da incelemeler yapan heyet, islerinde kolayliklar diledi.

Nacakci, çocuklugundan bu yana seralarda tarim arazilerinde çiftçilik yaptigini, gücü yettigi sürece de çiftçilik yapmaya devam edecegini söyledi.

Ürettikleri ürünler sayesinde yasamlarini idame ettirdiklerini ifade eden Nacakci, "Bugün 15 Ekim Dünya Kadin Çiftçiler günüymüs. Ziraat Odasi Baskanimizin, müdürlerimizin ziyareti benim için degisiklik oldu. Bize deger verildigi için tesekkür ediyorum." dedi.

Kökce de 15 Ekim Dünya Kadin Çiftçiler dolayisiyla odaya kayitli ilk üyeyi, diger kadin çiftçiler adina ziyaret etmek istediklerini söyledi.

Kadinlarin hayatin her alaninda oldugu gibi tarimda da üretime büyük katki sagladiklarini belirten Kökce, "Fatma Nacakci teyzemiz Kumluca Ziraat Odasina ilk kayitli kadin çiftçimiz. O yüzden kendilerini tebrik ediyoruz. Bugün onlarin günü, tüm dünyada kadin çiftçiler günü olarak kutlaniyor. Biz de degerli arkadaslarimizla kadin çiftçilerimizi temsilen kendisini ziyaret etmek istedik. Kendisine basarilar ve saglikli bir yasam temenni ediyorum." dedi.

Ziyaretin sonunda Nacakci'ya çiçek ve hediyeler verildi.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.