Japon Diplomat Saricakaya'ya Hayran Kaldi

Japonya Büyükelçiligi Ekonomi Bölümü Yerel Projelere Hibe Programi sorumlu Diplomati Akifumi Doma, ziyaret ettigi Saricakaya’ya hayran kaldi.

Japon Diplomat Saricakaya'ya Hayran Kaldi
90 bin dolarlik hibe krediyle Saricakaya’da yapilan dev projede son noktaya gelindi. Japonya hükümetinden hibe destegi almaya hak kazanan Eskisehir’in Saricakaya ilçesindeki Kadin Çiftçi Egitim Merkezi’nde çalismalar araliksiz devam ediyor. Saricakaya Ilçe Kaymakamligi, Saricakaya Belediye Baskanligi, Kadinlar Kooperatifi ve Ziraat Odasi’nin ortak yürüttügü ‘Kadin Çiftçi Egitim Merkezi’ projesinde son rötuslar yapiliyor.

Japonya Büyükelçiligi Ekonomi Bölümü Yerel Projelere Hibe Programi sorumlu Diplomati Akifumi Doma ve Yerel Projelere Hibe Programi Danismani Fatma Iskan, proje kapmasinda yapilan çalismalari yerinde görmek için Saricakaya’ya geldi. Heyet ilk önce Kaymakam Muhammed Taha Canpolat’i makaminda ziyaret ederek yapilan çalismalar ve ilçe hakkinda kisa bilgi aldi. Ardindan Mayislar mahallesindeki ‘Kadin Çiftçi Egitim Merkezi’ne geçen misafirlere; Saricakaya Belediye Baskani Hüseyin Çam, Ilçe Kaymakami Muhammed Taha Canpolat, Belediye Meclis üyesi ve Koza Birlik Yönetim Kurulu Baskani Ramazan Isik, Ilçe Sosyal Yardimlasma Vakfi Müdürü Vedat Gökkaya, Ziraat Odasi Baskani Mehmet Atak ve Kadin Kooperatifi Baskani Kadriye Okur eslik etti.

Diplomat Akifumi Doma ve Yerel Projelere Hibe Programi Danismani Fatma Iskan, Kadin Çiftçi Egitim Merkezi’nde yapilan çalismalari tek tek yakindan incelerken, eksikliklerinde en kisa sürede giderilmesi gerektigi mesajini verdi. Incelemelerini tamamlayan heyet daha sonra Koza Birlik Üretim Tesislerini gezdi. Koza Birlik Yönetim Kurulu Baskani Ramazan Isik, Dipolamat Doma ve Danisman Iskan’a ipek böcegi hakkinda ayrintili bilgi verdi. Doma ve Iskan Saricakaya’da misafir edilmekten dolayi duyduklari memnuniyeti dile getirdikten sonra ilçeden ayrildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.