Izmir'de Müzik Ögretmenlerinden Diyaliz Hastalarina Moral Konseri

Izmir'in Ödemis ilçesinde görev yapan iki müzik ögretmeni, bir diyaliz merkezindeki böbrek hastalarina moral konseri verdi.

Ilçede çesitli etkinliklerde gönüllü müzik dinletisi sunan 50. Yil Ortaokulu müzik ögretmeni Cem Aslan ile Ayse Yanbasti Ortaokulu müzik ögretmeni Ümit Kesici, böbrek hastalarina destek olmak üzere bir diyaliz merkezinde konser vermek istedi.

Sehit Salim Izleyen Caddesinde faaliyet gösteren bir diyaliz merkezinin davet ettigi müzik ögretmenleri, uzun süren diyaliz islemi sirasinda hastalari sarkilarla motive etmeye çalisti.

Ögretmen Cem Aslan, böbrek hastalarinin hayatinin zorluklarla geçtigini, morale ihtiyaç duyduklarini belirterek onlari yalniz birakmamak için baglama ve gitarla sevilen sarkilari seslendirdiklerini söyledi.

Diyaliz hastalarindan Ragip Özkan, konserin kendileri için bir terapi oldugunu belirtirken Perihan Patik, diyaliz isleminin stresini biraz olsun unutabildiklerini kaydetti.

Diyaliz Merkezi isletmecisi Dr. Hüseyin Acar ise ögretmenlerin gönüllü olarak konser verme teklifiyle gelmelerinin çok duyarli bir davranis oldugunu belirterek, "Diyaliz hizmeti alan 65 hastamizin mutlulugu, parayla ölçülebilecek bir sey degil. Fedakar ögretmenlerimize tesekkür ediyoruz." dedi.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.