IHH, Afrin'e Yetim Annelerini Istihdam Için Dikis Ve Nakis Atölyesi Açti

Insan Hak ve Hürriyetleri (IHH) Insani Yardim Vakfi tarafindan Suriye'nin kuzeyindeki Afrin bölgesinde yetim annelerinin meslek edinmesi ve istihdami amaciyla dikis ve nakis atölyesi açildi.

Vakfin Suriye Çalismalari Yetim Birimi Sorumlusu Erdal Agca, yazili açiklamasinda, savasin yetim biraktigi çocuklara ve annelerine sahip çiktiklarini belirtti.

Atölyenin 30 yetim çocugun anneleriyle yasadigi Ismet Kaya Yetimhanesi'nde faaliyete geçirildigini bildiren Agca, atölyede 11 savas magduru kadinin meslek ögrenecegini ifade etti.

Agca, yetim annelerinin meslek edinebilmeleri için çok sayida proje uyguladiklarina dikkati çekerek, sunlari kaydetti:

"Bu atölyenin kurulum ve isletimiyle ilgili gerekli maddi destek, Alanya IHH Insani Yardim Dernegi Gazipasa Temsilciligince karsilandi. Atölyenin kisa sürede meyvelerini vermesini ümit ediyoruz. Daha önce uygulamis oldugumuz benzer projelerde 3 ile 6 ay arasi sürede sonuç aldik. Afrin'de yeni açtigimiz atölyemizde de en kisa sürede tüm yetim annelerinin terzilik meslegini ögrenmesini arzu ediyoruz. Burada kazandiklari terzilik bilgisini ileride gelirlerini temin etmek içinde kullanabilecekler."

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.