GÜNCELLEME - Tayvan'da 13 Katli Binada Çikan Yanginda 46 Kisi Öldü

ÖLÜ SAYISI GÜNCELLENDI, DETAYLAR EKLENDI.

Tayvan'in güneyindeki Kaosiong kentinde 13 katli binada çikan yanginda 46 kisi hayatini kaybetti, onlarca kisi yaralandi.

Kaosiong Itfaiye Dairesi yetkililerinin açiklamasina göre, kentin Yançing bölgesindeki ofis ve meskenlerin oldugu 13 katli binada, yerel saatle 02.54'te yangin çikti.

Itfaiye ekiplerinin çalismasi sonucunda yangin 07.17'de söndürülebildi.

Ekipler, yanginin söndürülmesinin ardindan girdikleri binada ilk etapta 9 kisinin cansiz bedenini buldu.

Binadaki çalismalarini, yanginin söndürülmesinden saatler sonra tamamlayabilen ekiplerin 37 kisinin daha cesedini bulmasiyla yanginda hayatini kaybedenlerin toplam sayisi 46'ya yükseldi.

Yangindan etkilenen onlarca yarali ise hastaneye kaldirilirken bu kisilerden bazilarinin durumunun agir oldugu ögrenildi.

Yetkililer, binanin yaklasik 40 yasinda oldugunu ve çökme tehlikesine karsi çalismalarin oldukça yavas ilerledigini ifade etti.

Yanginin birinci katta baslayip tüm binaya yayildigini düsündüklerini aktaran yetkililer, yanginin çikis nedeninin belirlenmesi için çalismalarin sürdügünü kaydetti.

Yetkililer, binada meskenlerin bulundugu 7. ve 11. katlarda enkazda kalanlar olabilecegini; bu nedenle yanginda hayatini kaybedenlerin sayisinin yükselebilecegini bildirdi.

Bölge sakinleri ise binada yasayanlarin çogunun yaslilar oldugunu belirtti.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.