Gördes'te 46 Ortaokul Ögrencisinde Gida Zehirlemesi Süphesi

Manisa’nin Gördes ilçesinde egitim-ögretim veren bir ortaokulun 46 ögrencisi, okul disinda verilen yemekten yedikten kisa bir süre sonra rahatsizlandi. Kusma ve bulanti sikayeti olan 46 ögrenciden 19’u gida zehirlenmesi süphesiyle hastaneye kaldirilirdi.

Gördes'te 46 Ortaokul Ögrencisinde Gida Zehirlemesi Süphesi
Edinilen bilgiye göre, Gördes Çigiller 75. Yil Ortaokulu’nda okuyan 46 ögrenci, ögle arasinda okul disinda dagitilan yemekten yedi. Yemegin ardindan mide bulantisi, kusma ve karin agrisi sikayeti yasayan 46 ögrenciden 19’u gida zehirlenmesi süphesiyle Gördes Devlet Hastanesi’ne kaldirildi. Hastanede gözlem altinda tutulan ögrencilerin genel saglik durumunun iyi oldugu ögrenildi.

Hastanede çocuklarin durumu hakkina bilgi alan veliler, çocuklarin durumlarinin iyi oldugu ve yedikleri pilav ve ayrandan dolayi rahatsizlandiklarini belirtti.

Öte yandan, tavuklu pilav ve ayrandan olusan yemegin vatandaslara dagitilmadan önce ögle arasina çikan ögrencilere verildigi, yasanilan gida zehirlenmesi süphesinin ardindan ise yemegin iptal edildigi ögrenildi. Olayla ilgili inceleme baslatilirken, gidadan numune alindigi bildirildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.