Gelecek Partisi Genel Baskani Davutoglu, Agri'da STK Temsilcileri Ve Kanaat Önderleriyle Bulustu

Gelecek Partisi Genel Baskani Ahmet Davutoglu, Agri'da sivil toplum kuruluslari (STK) temsilcileri, kanaat önderleri ve basin mensuplariyla bir araya geldi.

Kentteki bir toplanti salonunda konusan Davutoglu, Agri ve bölgedeki diger illeri gezdiginde, hiçbir Kürt gencinin ülkeyi bölmek gibi bir niyeti ve derdinin olmadigini söyledi.

Iktidarin, kendileri gibi düsünmeyeni bölücü ve hain ilan ettigini, kendilerinin de zaman zaman bu ithamlara maruz kaldigini aktaran Davutoglu, söyle devam etti:

"Yigit Kürt çocuklarinin bir teki bile bu ülkeyi bölmek gibi bir niyet, imayla dahi göstermemistir. Allah'in izniyle bu topragi kimse bölemez. Ama onlarin (iktidar) politikalari dolayisiyla degil, bu yigit Kürt vatandaslarimizin bu topraklara olan bagliligi dolayisiyla bu ülkeyi kimse bölemez. Sayin Devlet Bahçeli ikide bir bana dönüp Dogu'da ve Güneydogu, bütün bu bölgede Kürt vatandaslarimizin bizi ne kadar çok sevdiklerini bildigi için, bunu da kiskandigi için 'Serok Ahmet' deyip duruyor. Bana en güzel hediye bu. Evet ben Agri'da da 'Serok Ahmet'im ve bununla da gurur duyuyorum."

Davutoglu, Kürt sorunuyla ilgili bütün unsurlarin takipçisi olacaklarini belirterek, kimsenin konusmaya cesaret edemedigi bir dönemde parti kurduklarini dile getirdi.

Iktidara geldiklerinde özgürlükçü bir demokrasi insa edeceklerini anlatan Davutoglu, "Herkes düsüncesi, fikri, ana dili, zihniyeti, anlayisi, mezhebi, bütün geçmis kökeniyle özgürce yasayacak ve özgürce konusacak. Size söz veriyorum. Bugün birçok KHK'li önümü kesti, bütün hukuk magduriyetlerini giderecegiz. Adaletsizlige karsi önümüzdeki günlerde yeni bir adalet reform paketini açiklayacagiz ve bunun geregini yaparak hukuksuzluk gidecek ve adalet gelecek. Bugün bir Agrili hemsehrim dedi ki 2 oglum KPSS'den çok yüksek puan aldi ama Ankara'da mülakatta elendi. Siz gençlere de söz veriyorum, mülakat gidecek liyakat gelecek Allah'in izniyle." ifadelerini kullandi.

Konusmasinin ardindan partisine yeni katilanlara rozet takan Davutoglu, daha sonra Eleskirt ilçesinde esnafi ziyaret etti.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.