Farabi Islam Bilim Ve Düsünce Tarihi Resim Sergisi Açildi

Farabi Islam Bilim ve Düsünce Tarihi Bilgi Söleni ve Resim Sergisi kapsaminda Bilim ve Sanat Merkezi ögrencilerinin eserlerinin yer aldigi resim sergisi açildi.

Farabi Islam Bilim Ve Düsünce Tarihi Resim Sergisi Açildi
Bilim ve Sanat Merkezi ögrencilerinin hazirladigi eserler, Kayseri Ögretmenevi’nde açilisi yapilan sergide misafirlerini agirlamaya basladi.

Özel Egitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül ve Kocasinan Ilçe Milli Egitim Müdürü Bahameddin Karaköse’nin sergi açilisini gerçeklestirmesinin ardindan misafirler sergiyi gezerek resimler hakkinda bilgiler aldi. Etkinlik hakkinda bilgiler veren Çetin Sen Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Sezer Inan; "2020 yili Birlesmis Milletler Farabi Yili olmasi dolayisiyla bilim ve sanat merkezleri olarak ’Farabi Bilgi Söleni’ düzenlendi.

Pandemiden dolayi bir yil ertelendi. Bu süreç içerisinde bilim ve sanat merkezlerimizden ögrencilerimizin hazirlamis oldugu bildiriler ve resimler ilimizde sergilenmeye baslandi. 14-17 Ekim tarihleri arasinda Ögretmenevi’nde resim sergisi açik olacak. Ilimizde suan 24 farkli ilden bilim sanat merekzi ögrencilerini misafir ediyoruz. Bu süreç içerisinde ögrencilerimiz daha önceki yillarda hazirlamis olduklari Islam Bilim Düsünce Tarihi ile ilgili bildirileri burada birbirine anlatacak. Hayirli olmasini diliyoruz. Ileriki yillarda da bu gibi sosyal faaliyetlerle ögrencilerimizin düsünce fikirlerini anlamalarini istiyoruz" dedi.

Sergi 3 gün boyunca Kayseri Ögretmenevi’nde misafirlerini agirlayacak.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.