Esiyle Iliskisi Olan Kisi Ile Babasini Biçaklayan Sanik Hakkinda Mütalaa Verildi

Eskisehir’de, esiyle iliskisi olmasi sebebiyle sokakta tartistigi kisiyi ve babasini biçakla yaralayan ve babanin ölümüne sebep olan sanik Ali B.’nin yargilandigi davada savci esas hakkindaki mütalaasini verdi.

Esiyle Iliskisi Olan Kisi Ile Babasini Biçaklayan Sanik Hakkinda Mütalaa Verildi
Eskisehir 3’üncü Agir Ceza Mahkemesi’nde görülen davanin durusmasina tutuklu sanik Ali B. ve aldigi biçak darbeleri sonucu yaralanarak tedavisinin ardindan taburcu olan Ali G. ile taraf avukatlari katildi.

Maktul Selami G. ve oglu Ali G.’nin yakinlari da mahkeme salonunda hazir bulundu. Baba Selami G.’yi “kasten öldürme” ve oglu Ali G.’yi “kasten öldürmeye tesebbüs” suçundan agirlastirilmis müebbet hapis istemiyle yargilanan sanik Ali B.’nin savunmasinin ardindan, ilk kez durusmaya katilan Ali G. mahkemede olayi anlatti. Durusmada esas hakkindaki mütalaasini veren savci, sanik Ali B.’nin tutukluluk halinin devamina karar verilmesini, hakkindaki suçlamanin “kasten öldürme” ve “tahrikle kasten öldürmeye tesebbüs” olarak degistirilmesini talep etti.

“Sanigin esiyle iliskim vardi”

Ilk kez mahkemeye katilan Ali G., ifadesinde, sanik Ali B.’nin esiyle iliskisi oldugunu kabul ederek sunlari söyledi:

“Sanik Ali’nin esiyle iliskim vardi ve 6 ay sürdü. Ben bitirmek istedim, ancak Satih B. kabul etmedi. Daha sonra aramizdaki iliskiyi Satih benim esime anlatmis. O dönemlerde de sanik Ali bu iliskiyi ögrendi ve bana telefon açti. Telefonda beni ve yakinlarimi öldürmekle tehdit etti. Ben de bunun üzerine Ali B. hakkinda ‘tehdit’ suçundan suç duyurusunda bulundum. Olay günü sabah saatlerinde beni aradilar ve Kanlikavak Parki’nda görüsüp konusmak istediklerini söylediler. Ben de görüsmek istemedigimi söyledim. Sanik Ali ayni gün beni aradi ve Yunuskent’te bulusmayi teklif etti. Ben de kabul ettim. Bulusmaya gittigimde babam Selami G. ile karsilastim, o da durumu ögrenince yanimda geldi. Bir süre sonra sanik Ali ve esi bulundugumuz yere geldi. Biçakla benim üzerime dogru geldi ve araya giren babama ‘sen aradan çik, benim isim Ali’yle’ dedi.

Ben biçaklaninca bayginlik geçirdim. Sonra babami biçaklamis. Ben sadece babami yerde yatar vaziyette gördügümü hatirliyorum” diye konustu.“Müsteki ve ailesi benimle alay eder tavirda konustu”

Önceki durusmada verdigi beyana ekleyen sanik Ali B., “Olay öncesinde müsteki ve ailesiyle telefon görüsmemizde benimle alay eder tavirda konustular” dedi.

Eski beyanlarini tekrar eden sanik Ali B., tahliyesini talep etti.

Davadaki tüm taniklari dinleyen mahkeme heyeti, sanik Ali G.’nin tutukluluk halinin devamina hükmederek durusmayi 26 Ekim’e erteledi.

Olayin geçmisi

Olay, 4 Ocak günü Odunpazari ilçesine bagli Gökmeydan Mahallesi Canay Sokak’ta meydana geldi. Selami G. ve oglu Ali G., yolda karsilastiklari Ali B. ile tartismaya basladi.

Tartismanin büyümesi üzerine Baytekin, üzerinde tasidigi biçakla baba Gümüs’ü gögsünden, oglu Ali G.’yi ise vücudunun çesitli yerlerinden yaraladi. Ilk müdahaleleri olay yerinde yapilan baba ve oglu ambulansla hastaneye kaldirilarak tedavi altina alindi. Selami G., tedavi gördügü Eskisehir Sehir Hastanesi’nde 6 gün sonra yasamini yitirdi. Yarali oglu Ali G.’nin ise tedavisinin ise sürdügü ögrenildi. Olayin ardindan gözaltina alinan Ali B. ise çikartildigi mahkemece tutuklandi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.