Dicle Elektrik'ten Diyarbakir'da Egitime Destek

Dicle Elektrik tarafindan Surkent Isitme Engelliler Ortaokulunda yapimi tamamlanan, 'Ahsap Sanat ve Beceri Atölyesi' ile 'Akil ve Zeka Oyunlari Kösesi' törenle açildi.

Dicle Elektrik tarafindan Diyarbakir'da Surkent Isitme Engelliler Ortaokulunda yapimi tamamlanan, "Ahsap Sanat ve Beceri Atölyesi" ile "Akil ve Zeka Oyunlari Kösesi" törenle hizmete açildi.

Dicle Elektrik tarafindan, hizmet bölgesinde egitime ve kültüre katki sunmak için kurumsal sosyal sorumluluk projeleri kapsaminda merkez Yenisehir ilçesinde bulunan Surkent Isitme Engelliler Ortaokulu bünyesinde yapimi tamamlanan Ahsap Sanat ve Beceri Atölyesi ile Akil ve Zeka Oyunlari Kösesi ögrencilerin hizmetine sunuldu.

Ilçe Milli Egitim Müdürlügü ile yapilan is birligiyle gerçeklestirilen ve tüm giderleri Dicle Elektrik tarafindan karsilanan Ahsap Sanat ve Beceri Atölyesi ile Akil ve Zeka Oyunlari Kösesinin hizmete girmesi dolayisiyla Surkent Isitme Engelliler Ortaokulunda tören düzenlendi.

Yenisehir Kaymakami Murat Besikci, törende yaptigi konusmada, okulun sadece Diyarbakir'da degil bölgedeki önemine degindi.

Besikci, "Surkent bizim için çok özel bir okuldur. Bu anlamdaki ihtiyaci gideren tek okul oldugu için bu projeyi hayata geçiren Dicle Elektrik'e çok tesekkür ediyoruz." dedi.

Türkiye'de 10 milyon engelli vatandas bulundugunu, bunun 3 milyonunun isitme engelli bireylerden olustuguna dikkat çeken Besikci, "Onun da 1 milyonu egitim çagindaki çocuklardan olusuyor. Surkent Isitme Engelliler Ortaokulunda samimiyetle ve gayretle çalisan bir egitim kadrosu var. Çocuklarimizin hayata daha siki tutunmalari için bu gayretleri takdir ediyoruz." diye konustu.

Dicle Elektrik Dagitim Genel Müdürü Yasar Arvas da istihdam ve yatirim büyüklügü açisindan bölgenin en büyük ekonomik gücü olduklarini ifade ederek, sadece ticari anlayisla hareket etmediklerini, bölgenin kalkinmasina, refahina, istihdamina katki sunmayi görev edindiklerini belirtti.

Bir yandan 8 bine yaklasan çalisan sayisiyla bölgenin en genis istihdam imkanini sunarken, egitim ve kültüre yönelik sosyal sorumluluk projelerine de büyük önem verdiklerini aktaran Arvas, çocuklarin egitim gördügü böylesi bir egitim yuvasina katki vermekten mutluluk duyduklarini dile getirdi.

Hizmet bölgesinde özellestirmeden bu yana yaklasik 4 milyar lira yatirim yaptiklarini kaydeden Arvas, yillik bazdaki rekorun ise 2021 yilinda kirilacagini vurguladi.

Bu yil sonu itibariyla bölge genelinde 1,4 milyar liraya ulasmasi beklenen alt yapi ve sebeke yatirimindan aslan payini 353 milyon lirayla Diyarbakir'in aldigina dikkati çeken Arvas, söyle konustu:

"Hizmet bölgemizde tüketicilerimizin daha kaliteli enerji almasi için dagitim sebekemizi sürekli güçlendiriyoruz. Bir yandan da teknolojinin en son imkanlarini kullanarak kayip ve kaçakla mücadele ediyoruz. Yeni dönemde de hizmet bölgemizin her yerinde farkli sosyal sorumluluk projelerimizi sürdürmeyi istiyoruz. Bölgenin en büyük ekonomik gücü olarak bölgeden aldigimizi bölgeye vermeyi bir görev olarak görüyoruz."

Daha sonra Ahsap Sanat ve Beceri Atölyesi ile Akil ve Zeka Oyunlari Kösesinin açilisi yapildi.

Törene, Yenisehir Ilçe Milli Egitim Müdürü Eyüp Uçak, Surkent Isitme Engelliler Ortaokulu Müdürü Bülent Öztürk, okul yöneticileri, ögretmenler, ögrenciler ve veliler katildi. ???????

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.