Cumhurbaskanligi Millet Kütüphanesinde Otizmli Ögrenciler Için Etkinlik

Cumhurbaskanligi Millet Kütüphanesinde, Sehit Sertaç Uzun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi özel egitim sinifi ögrencileri için özel etkinlik gerçeklestirildi.

Kütüphaneye gelen çocuklar ilk olarak cam boyama etkinligine katildi.

Ardindan Millet Kütüphanesinin "Cihannüma Salonu"nu gezen çocuklar daha sonra keçe ve kozalaktan yaptiklari maket evi, Millet Kütüphanesi Sube Müdürlügü görevlisi Birgül Ünal'a hediye etti.

Osmanli devletinde ilk basimevini kuran Ibrahim Müteferrika'nin bastigi ve çevirdigi eserlerin sergilendigi "Müteferrika Sergisi'21"i de ziyaret eden otizmli çocuklara eserler hakkinda bilgiler verildi.

Daha sonra Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi'ne geçen ögrenci grubu için buradaki personel tarafindan masal dinleme etkinligi düzenlendi.

Ögrenci grubuna rehberlik eden özel egitim sinifi ögretmeni Basak Gülcü, çocuklarin ilgiyle katildiklari etkinliklerde çok keyif aldiklarini söyleyerek, "Kütüphane çok güzel ve büyük. Ben de ilk defa gelme firsati buldum. Çok memnun kaldik, çok begendik. Gerçekten muhtesem." dedi.

Gezi sorumlusu Tugçe Utlu ise düzenlenen etkinlik için her seyin ayri ayri düsünüldügünü belirterek Millet Kütüphanesi hakkinda, "Hakikaten böyle bir degere sahip oldugumuz için çok mutluyuz ve gurur duyuyoruz." ifadesini kullandi.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.