Büyüksehir'in 'Park Et-Vale' Uygulamasina Vatandaslardan Yogun Ilgi

Kayseri Büyüksehir Belediyesi Ulasim A.S. tarafindan Kaleönü otopark alaninda baslatilan ‘park et-vale uygulamasi’ hizmetine vatandaslar tarafindan yogun ilgi gösterildi. Gerek zamandan tasarruf etmek isteyen, gerekse otopark arama telasindan kurtulmak isteyen vatandaslar arabalarini Büyüksehir Belediyesi görevlilerine birakarak, otopark sorunu yasamiyor.

Büyüksehir'in 'Park Et-Vale' Uygulamasina Vatandaslardan Yogun Ilgi
Büyüksehir Belediyesi, vatandaslarina en iyi hizmeti vermek için projelerini bir bir hayata geçirirken, hizmet memnuniyetini ön planda tutuyor. Sehrin en islek caddelerinde aracini park eden vatandaslar vale hizmetinden ve bu alanda hayatin kolaylastirilmasindan çok memnun olduklarini ifade ettiler. Vatandaslar tarafindan yogun bir ilgi ile karsilasan ‘park et-vale uygulamasi’ ile aracini park etmek isteyen vatandaslarin bos yer aramak için dolasmasinin önüne geçiliyor.

Araç sürücüleri, bu uygulama ile otopark arama telasina girmediklerini belirterek, “Büyüksehir Belediye Baskanimiz Sayin Dr. Memduh Büyükkiliç ve Ulasim A.S. ekibine böyle bir hizmeti sehre kazandirdigi için tesekkür ediyoruz. Artik otopark arama derdine düsmeden güvenli bir sekilde aracimizi valeye teslim edip, yine sorunsuz bir sekilde istedigimiz saatte geri alabiliyoruz” diye memnuniyetlerini dile getirdi. Büyüksehir Belediyesi otopark görevlileri tarafindan park edilecek araç, korona virüs pandemi süreci kapsaminda koltuk poseti, eldiven, maske ile kontrol edilerek sürücüden Kaleönü Vale Noktasi’ndan teslim alinirken, hassasiyetle Bedesten Katli Otoparki’na park islemi gerçeklestiriliyor. Araç, plaka ve sürücü iletisim bilgileri ile sisteme kayit gerçeklestirilerek, verilen telefon numarasina link ve sifre gönderiliyor. Araç teslim alinmak istendiginde, cep telefonuna gelen linke tiklayip, araci ne zaman almak istedigine dair not birakilabiliyor. Vale hizmeti 10:00 ile 19:30 arasinda kullanilabiliyor. Aracin 19:30’dan sonra otoparkta kalmaya devam etmesi halinde, ayni gün 21:00’a kadar ya da ertesi gün 07:00 - 21:00 mesai saatlerinde Bedesten Otoparki’ndan, cep telefonuna gelen sifrenin otopark görevlisine gösterilmesi ile araç teslim alinabiliyor. Sürücü vatandaslara, araçlarinda degerli esya bulundurmamalari yönünde uyarilarda bulunuluyor.

Ayrica vale uygulamasi, araçlarin fazladan yakit yakmasi ve israfin önlenmesi, fazladan egzoz gazi salinmasinin da önüne geçilmesi açisindan çevreci bir uygulama olarak hizmet veriyor.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.